°C

Piatok, 14. august 2020. Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

Saková: Príčiny tragickej nehody pri Nitre je predčasné komentovať, čaká sa na expertízu

Denisa Saková
Denisa Saková
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
14.11.2019 13:10

BRATISLAVA - Príčiny dopravnej nehody autobusu, pri ktorej pri Nitre zahynulo 12 osôb, je zatiaľ predčasné komentovať. Povedala to ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) po štvrtkovom rokovaní vlády s tým, že treba počkať na výsledky expertízneho skúmania.


"Včera som naznačila jednu z možných variant. Na mieste boli aj naši kolegovia z policajného zboru, aj prokurátor, aj experti z ústavu súdneho inžinierstva. Je niekoľko variant, počkáme si na výsledky expertízy," skonštatovala Saková.

Koľko času expertíza zaberie, odhadnúť nevedela, podotkla však, že je lepšie počkať na kvalitnejšie výsledky. V tejto súvislosti doplnila, že v deň nehody, už o 13.20 h, boli na mieste prví policajní experti, aby sa zabezpečilo riadne preskúmanie príčin nehody. Ministerka predpokladá, že zlatomoravská cesta I/65 neďaleko Malanty pri Nitre bude do večerných hodín naďalej uzavretá.

Vraky čakajú na expertízu.
Zdroj: FB/Polícia SR

V súvislosti s vyhláseným štátnym smútkom na piatok 15. novembra Saková vysvetlila, že ako šéfke rezortu vnútra jej prináleží úloha oboznámiť s tým štátne inštitúcie a inštitúcie samospráv. "Potom je už na zvážení každej osoby, každého štátnika, každého politika, verejne činnej osoby, ako naloží s časom štátneho smútku," skonštatovala.

Saková: Príčiny tragickej nehody
Zdroj: TASR - Milan Ivanič

Nehoda, ktorá sa stala v stredu (13. 11.) na zlatomoravskej ceste I/65 neďaleko Malanty pri Nitre, patrí medzi najtragickejšie v histórii Slovenska. Doteraz si vyžiadala 12 obetí vrátane detí. Ďalších 15 ľudí sa zranilo. Zrazili sa pri nej autobus plný cestujúcich a nákladné auto. Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) pre tragédiu predčasne ukončil návštevu Cypru. Slovensko si v piatok uctí obete nehody autobusu štátnym smútkom. Bude trvať od 08.00 do 20.00 h. Vlajky tak budú stiahnuté na pol žrde.


Galéria

Denisa Saková Vraky čakajú na expertízu.

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články