°C

Štvrtok, 1. október 2020. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

Andrea Kalavská: Zbytočne sa robí poplach pre revíziu liekov

Andrea Kalavská
Andrea Kalavská
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková
18.10.2019 15:10

BRATISLAVA - V súvislosti s revíziou liekov netreba robiť zbytočný poplach, tvrdí ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD). Má pocit, že sa tak šíria poplašné správy a ľudia sa zbytočne ohľadom cien liekov plašia.


"Zbytočne sa robí poplach a zbytočne je táto téma na stole. Chápem, že je to pred voľbami, ale je to zbytočné," povedala Kalavská. To, že niekto tvrdí, že za lieky sa bude doplácať niekoľko tisíc eur, je podľa ministerky zavádzanie. "Je to strašenie populácie. Tie čísla nie sú reálne. Tie budeme vedieť, až keď revíziu podpíšem 15. novembra," skonštatovala.

Ministerka tiež pripomína, že nikdy by nepodpísala takú revíziu, ktorá by mala negatívny dopad na pacienta a musel by platiť veľké doplatky. "Som viazaná aj tým, že ja si nebudem nechávať diktovať od farmaceutických firiem to, že koľko má ktorý liek stáť," dodáva.

Koaličná rada požiadala Kalavskú, aby urobila opatrenia, ktorými zabráni zvyšovaniu cien liekov pre citlivé skupiny pacientov. Šéfka rezortu pripomína, že pri revízii musela dbať aj na platnú legislatívu a upozornila, že podpísaná revízia nie je definitívna. Novú revíziu úhrad liekov kritizovala aj opozícia aj strešná pacientska organizácia.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články