Presun lesného hospodárstva pod Ministerstvo životného prostredia kritizuje Hrnko aj Simon | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Presun lesného hospodárstva pod Ministerstvo životného prostredia kritizuje Hrnko aj Simon

Anton Hrnko
Anton Hrnko
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
24.09.2019 16:35

BRATISLAVA - Presun agendy lesného hospodárstva pod Ministerstvo životného prostredia SR má priniesť konsenzus v starostlivosti o lesy. V diskusii k novele zákona o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy to povedala predkladateľka Anna Zemanová (SaS). Podpredseda SNS Anton Hrnko označil v pléne návrh za smiešny, kritizoval ho aj nezaradený poslanec Zsolt Simon.


"Smiešnejší zákon som nevidel. To je klasický byzantský prístup, že keď premením správcu, tak premením aj spôsob správy lesa," poznamenal Hrnko. Simon označil prevod agendy z jedného úradu na druhý za najhorší krok, ktorý by parlament mohol urobiť. To, že les patrí pod ministerstvo hospodárstva je podľa neho dobré.

"Chcete, aby ochranár kontroloval ochranára. Musím konštatovať, že delený systém, že jeden hospodári a druhý kontroluje a prijíma zákony na kontrolu, je transparentnejší a z hľadiska verejnosti ľahšie kontrolovanejší," uviedol v pléne. Novelu zákona do Národnej rady SR predložili poslanci z klubu SaS.

Cieľom predloženého návrhu je presun agendy lesného hospodárstva pod rezort životného prostredia. Podľa SaS si vyžaduje nájsť rovnováhu medzi ťažbou dreva a využívaním lesa ako prirodzenej ochrany pre povodňami či zosuvmi pôdy.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články