FOTO V Brezovej pod Bradlom oslávili vojaci i verejnosť Deň ozbrojených síl | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

FOTO V Brezovej pod Bradlom oslávili vojaci i verejnosť Deň ozbrojených síl

Zdroj: SITA/Martin Medňanský
22.09.2019 17:15

BRATISLAVA – Najvyšší predstavitelia sa dnes zúčastnili na oslavách Dňa Ozbrojených síl SR v Brezovej pod Bradlom. Medzi hosťami bol premiér Peter Pellegrini, minister obrany Peter Gajdoš, náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Daniel Zmek či predseda NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko.


Ako informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková, šéf rezortu obrany pri tejto príležitosti poďakoval všetkým profesionálnym vojakom za plnenie ich úloh. Zároveň pripomenul, že vedenie rezortu obrany pokračuje v plnení svojich cieľov vrátane zabezpečenia novej a modernej vojenskej techniky, ako aj skvalitnenia výkonu služby profesionálnych vojakov.

FOTO V Brezovej pod
Zdroj: SITA/Martin Medňanský

„Vďaka nášmu úsiliu môžeme dnes hovoriť o reálnych výsledkoch napĺňania Dlhodobého plánu rozvoja obrany s výhľadom do roku 2030. Verím, že konkrétne výsledky v podobe novej modernej techniky – nových vrtuľníkov, dopravných lietadiel, ale aj v rozhodnutí o nákupe stíhacích lietadiel F-16 a zabezpečení ďalších druhov techniky, prispejú k zefektívneniu a uľahčeniu práce našich vojakov,“ povedal Gajdoš.

FOTO V Brezovej pod
Zdroj: SITA/Martin Medňanský

Minister Gajdoš sa pri príležitosti osláv Dňa Ozbrojených síl SR zúčastnil na pietnej spomienke pri Mohyle M. R. Štefánika na Bradle a pri Pamätníku hurbanovských bojov na Prietržskej ceste. Profesionálni vojaci si tento deň pripomenuli aj slávnostným nástupom na Námestí M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Oslavy už tradične odštartoval prelet stíhacích lietadiel Mig-29.

Brigádny generál, pilot RAF Emil Boček
FOTO V Brezovej pod
Zdroj: SITA/Martin Medňanský

Návštevníci mali príležitosť vidieť statické a dynamické ukážky techniky Ozbrojených síl SR vrátane nových viacúčelových vojenských vrtuľníkov UH-60M Black Hawk, či kynologických ukážok Vojenskej polície. Slovensko si pripomína Deň Ozbrojených síl SR symbolicky v deň výročia víťazstva slovenských dobrovoľníkov v bitke pri Brezovej pod Bradlom v roku 1848.

FOTO V Brezovej pod
Zdroj: SITA/Martin Medňanský


Galéria

Brigádny generál, pilot RAF

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články