°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Gajdoš rokoval s novou americkou veľvyslankyňou: Dominovali otázky bilaterálnej spolupráce

Peter Gajdoš
Peter Gajdoš
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
16.09.2019 16:10

BRATISLAVA - Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes v priestoroch rezortu obrany rokoval s novou veľvyslankyňou Spojených štátov amerických Bridget A. Brinkovou. Stretnutiu dominovali otázky bilaterálnej spolupráce, modernizácia, a tiež téma účasti slovenských vojakov v misiách a operáciách medzinárodného krízového manažmentu.


Šéf rezortu obrany informoval veľvyslankyňu B. A. Brinkovú o modernizačných projektoch ozbrojených síl. Pri tejto príležitosti ocenil doterajšiu spoluprácu medzi USA a Slovenskou republikou. „Aj vďaka tejto spolupráci sme vojakom zabezpečili špičkové viacúčelové vrtuľníky UH-60M Black Hawk a verím, že do úspešného konca dotiahneme aj dodanie stíhacích lietadiel F16,“ povedal minister Gajdoš.

Počas prvého spoločného stretnutia  minister Gajdoš a veľvyslankyňa Brinková zhodnotili aj výsledky doterajšej spolupráce medzi Slovenskou republikou a USA v oblasti vzdelávania a výcviku. V tejto súvislosti minister Gajdoš vyzdvihol príkladnú spoluprácu Ozbrojených síl SR a Národnej gardy štátu Indiana (INNG), a tiež účasť príslušníkov ozbrojených síl oboch krajín na spoločných medzinárodných cvičeniach ako napríklad TOXIC LANCE, LOGEX, alebo TOXIC VALLEY. Témou spoločného stretnutia bolo aj zvyšovanie výdavkov na obranu a plnenie medzinárodných záväzkov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články