°C

Piatok, 21. február 2020. Meniny má Eleonóra, zajtra Etela.

Fungovanie dôležitých iniciatív nemôžeme nechávať na mimovládne organizácie, tvrdí Čaputová

Zdroj: Topky/Vlado Anjel
14.09.2019 18:00

BRATISLAVA - Nemôžeme naďalej nechávať fungovanie iniciatív len na pleciach mimovládnych organizácií odkázaných na podporu individuálnych darcov. Konštatovala to dnes prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti Facebook.


Pri návšteve Zborova v Bardejovskom okrese totiž sledovala lekciu programu Omamy, ktorý podporuje rozvoj a vzdelávanie malých rómskych detí už od narodenia a je založený na spolupráci s mamičkami. „Tento program nie je prvým, ktorý prináša cenné inovácie. Nestačí, že pôsobí len v niekoľkých lokalitách. Budem sa zasadzovať o to, aby sme cenné skúsenosti a modely fungovania programu Omamy, a aj iných podobných iniciatív, premenili do systémových štátnych politík. Rovnako sa budem zaujímať aj o ďalšie programy v iných oblastiach, ktoré sú dôležité pre znižovanie chudoby rôznych skupín ľudí kdekoľvek na Slovensku,“ napísala prezidentka.

Ako ďalej v statuse vysvetlila, program Omamy vyrovnáva nepriaznivé dopady života detí, ktoré vyrastajú v chudobe a zároveň podporuje rómske ženy, ktoré získajú zamestnanie a zručnosti tak, aby sa mohli uplatniť aj mimo organizácie.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články