Eset podal žalobu na Blahu za jeho vyjadrenia na adresu firmy: Snažia sa ma umlčať, tvrdí poslanec | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Eset podal žalobu na Blahu za jeho vyjadrenia na adresu firmy: Snažia sa ma umlčať, tvrdí poslanec

Ľuboš Blaha a jeho konflikt s Esetom
Ľuboš Blaha a jeho konflikt s Esetom
Zdroj: TASR - Martin Baumann
08.07.2019 04:15

BRATISLAVA – Eset podal žalobu na poslanca Národnej rady SR za Smer-SD Ľuboša Blahu za jeho vyjadrenia na adresu firmy. Uvádza sa to na webovom portáli denníka SME, ktorému túto informáciu potvrdil Eset.


Firma ešte začiatkom mája poslala Blahovi predžalobnú výzvu, keďže ich podľa predstaviteľov Esetu na sociálnych sieťach dlhší čas dráždil. Blaha na svojom facebookovom profile napríklad Eset kritizoval a jej majiteľov označoval za oligarchov, ktorí vlastnia médiá a platia viacerých politikov. O Esete natočil sériu videí, v ktorých sa snaží firmu zdiskreditovať. Napríklad v nich tvrdí, že Eset je napojený na americkú tajnú službu.

Ľuboš Blaha
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

„Eset sa ma pokúša umlčať, toto je ich predstava o slobode a demokracii,“ reagoval Blaha na predžalobnú výzvu. Keď Eset analyzoval Blahove príspevky, dospel k záveru, že jeho cieľom nebolo objektívne informovať či vecne kritizovať, ako to sám Blaha tvrdil. „Naopak, cieľom sú bezdôvodné a ničím nepodložené verbálne útoky,“ komentoval pred dvoma mesiacmi Eset. Blaha v reakcii na túto žalobu uviedol, že sa bude brániť a ešte hlasnejšie poukazovať na to, ako Eset zneužíva svoju ekonomickú moc na podporu liberálnych politikov a médií.


Galéria

Ľuboš Blaha a jeho Ľuboš Blaha

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články