Boj proti hazardu naberá na obrátkach: Petícia pokračuje aj počas druhého kola volieb | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Boj proti hazardu naberá na obrátkach: Petícia pokračuje aj počas druhého kola volieb

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
30.03.2019 11:10

BRATISLAVA – Petícia proti hazardu pokračuje aj počas druhého kola prezidentských volieb. Obyvatelia ju môžu svojím podpisom podporiť v sobotu vo všetkých krajských mestách na Slovensku.


"Petícia proti hazardu pokračuje vo všetkých krajských mestách aj v druhom kole. Zbierame v Bratislave, Prešove, Košiciach, Žiline či Trenčíne tak, ako sme zbierali v prvom kole," uviedla Zuzana Rattajová, poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a zároveň iniciátorka petície s názvom Nech sa hazard do Bratislavy nevráti.

Zbieranie podpisov je podľa nej pokojné a bezkonfliktné. "Nemám informácie o tom, že by boli problémy. Jediný problém ako keby, ktorý máme zaznamenaný, máme v Nitre, lebo tu dnes prebiehajú súčasne dve petície proti hazardu," poznamenala. Obdobne pokojný priebeh mala petícia podľa nej aj počas prvého kola prezidentských volieb.

Ilustračné foto
Boj proti hazardu naberá
Zdroj: Getty Images

Pozitívny prístup

Na otázku, či sa ľudia viac zaujímajú o to, čo podpisujú, odpovedala, že je tomu tak skôr v Bratislave. "Ľudia sa dopytujú v Bratislave, pretože tam tá petícia sa ako keby podpisuje druhýkrát, keďže sa jedna už voľakedy podpisovala. V ďalších mestách to ľudia vítajú a myslím si, že relatívne pozitívne k tomu pristupujú," dodala Rattajová.

Absolútny zákaz herní v Bratislave platil od mája 2017 do 28. decembra 2018. Herne sa po vypršaní licencií už nemali nachádzať v hoteloch, penziónoch, bytových domoch, pohostinstvách, v budovách pre obchod, kultúru či verejnú zábavu. Návrh celoplošného zákazu herní vychádzal z petície, ktorú spustil v máji 2015 primátor Ivo Nesrovnal a starostovia bratislavských mestských častí.

Petíciu podporilo celkovo 136.139 obyvateľov, platných bolo 98.118 podpisov. Podľa Krajskej prokuratúry v Bratislave však následne prijaté VZN nebolo v súlade so zákonom. S jej argumentmi sa v júni 2018 stotožnil aj Krajský súd v Bratislave.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články