Vláda riešila opatrenia proti zneužívaniu vojenských uniforiem aj nový typ záchraniek | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Vláda riešila opatrenia proti zneužívaniu vojenských uniforiem aj nový typ záchraniek

Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher
26.03.2019 19:15

BRATISLAVA - Opatrenia proti zneužívaniu vojenských uniforiem, nový typ záchraniek na prepravu pacientov a zmeny pre trh s tabakovými výrobkami ukončili prvý rokovací deň 43. schôdze Národnej rady SR. O návrhoch majú rozhodnúť poslanci v stredu hlasovaním, keď poslancov okrem iného čakajú zmeny pri výbere kandidátov na európskeho prokurátora.


Za neoprávnené používanie vojenských uniforiem a označenia Ozbrojených síl (OS) SR by mali po novom hroziť sankcie až do výšky 500 eur. Počíta s tým novela zákona o ozbrojených silách. Opatrením ministerstvo obrany reaguje na problém s extrémistickými polovojenskými organizáciami.

Nový typ ambulancie zdravotnej záchrannej služby (ZZS), ktorá má slúžiť na prepravu pacientov, zavádza novela zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. Návrh predložilo ministerstvo zdravotníctva.

Poslanci rokovali aj o zmenách pre trh s tabakovými výrobkami. Tento trh by mal byť pod väčším drobnohľadom. Zabezpečiť to má novela zákona o výrobe, označovaní a predaji tabakových výrobkov. Návrhy prešli poslanci takmer bez diskusie.

Do lavíc sa vrátia v stredu, keď ich okrem iného čaká návrh zákona o výbere kandidátov na funkciu európskeho prokurátora a európskeho delegovaného prokurátora v Európskej prokuratúre. Ten by mal vypustiť pri výbere kandidátov na funkciu európskeho prokurátora vekové obmedzenie 40 rokov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články