V parlamentnej zostave nastane zmena, nový poslanec za Smer-SD | Topky.sk

°C

Sobota, 18. január 2020. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

V parlamentnej zostave nastane zmena, nový poslanec za Smer-SD

Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková
22.03.2019 12:00

BRATISLAVA - Zostava pléna Národnej rady SR sa v úvode blížiacej sa schôdze parlamentu, ktorá sa začína v utorok 26. marca, zmení. Po tom, ako sa stal poslanec NR SR za koaličnú stranu Smer-SD Michal Bagačka novým štátnym tajomníkom na ministerstve vnútra a funkcie sa ujme 15. marca, jeho miesto obsadí Milan Mojš (Smer-SD).


Mojš bol súčasťou zákonodarného zboru aj v minulom volebnom období, preto pre neho práca v národnej rade nebude novinkou. Nový poslanec by mal v úvode schôdze zložiť poslanecký sľub. „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života,“ znie sľub. Poslanec ho potvrdzuje slovom „sľubujem“ a svojím podpisom.

Ministerstvo vnútra malo doposiaľ, odkedy sa zo štátnej tajomníčky Denisy Sakovej zhruba pred trištvrte rokom stala ministerka, len jedného štátneho tajomníka - Rudolfa Urbanoviča (SNS). Zvykom pritom bývajú dvaja štátni tajomníci, výnimočne ich môže byť viac. Podľa koaličnej zmluvy má Smer-SD na každom ministerstve štátneho tajomníka.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články