Tak toto je gól! Sudca, ktorý vyzval Kisku na odchod do Izraela, ide do politiky: Kotlebovo volebné eso | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Tak toto je gól! Sudca, ktorý vyzval Kisku na odchod do Izraela, ide do politiky: Kotlebovo volebné eso

Miroslav Radačovský
Miroslav Radačovský
Zdroj: TASR/Adriána Hudecová
18.01.2019 16:31

BANSKÁ BYSTRICA – Bývalý sudca Miroslav Radačovský, známy z kauzy tzv. tatranských pozemkov, bude nestraníckym kandidátom ĽSNS v tohtoročných voľbách do Európskeho parlamentu (EP). Informoval o tom v piatok v Banskej Bystrici predseda strany Marian Kotleba.


"Je to osobnosť, ktorá výrazne posilní našu eurokandidátku, a tak, ako sme sľúbili, ponúkame občanom kvalitných ľudí, ktorí budú Slovenskú republiku zastupovať v EP. Ukázal zmysel pre spravodlivosť a nebojí sa v kľúčových okamihoch poukázať na pravdu bez ohľadu na silu, ktorá stojí na opačnej strane," reagoval Kotleba.

Marian Kotleba
Zdroj: SITA/Jakub Julény

Zdôraznil tiež, že Najvyšší a ani Ústavný súd SR nezrušil ani jeden Radačovského rozsudok za celých 40 rokov jeho práce. Ako konštatoval Radačovský, pri rozhodovaní zavážil fakt, že ho oslovilo viac ako 200.000 občanov SR prostredníctvom nimi volených zástupcov a je elementárnou slušnosťou nad takou ponukou uvažovať.

"Štyridsať rokov som slúžil SR a rozhodoval v jej mene a myslím si, že som nerozhodoval zle...Dospel som k záveru, že kto iný, a samozrejme i tí ďalší, bude schopný zastupovať záujmy Slovenska v EP. Chcem byť v EP a hájiť národné záujmy Slovenska a slúžiť vlasti," uviedol Radačovský. ĽSNS už pred týždňom predstavila lídrov svojej eurokandidátky, poslancov Národnej rady SR, Milana Uhríka, Martina Beluského a Milana Mazureka.

Radačovský bol obžalovaný z nedovoleného držania zbraní a prechovávania drog

Miroslava Radačovského v roku 2012 žilinský súd oslobodil. Bol obžalovaný z nedovoleného ozbrojovania a prechovávania drog. Prípad sa ťahal viac než 12 rokov. Žilinský okresný súd trikrát rozhodol o vine obžalovaného, popradský sudca sa vždy odvolal. „K oslobodeniu obžalovaného došlo preto, lebo podľa presvedčenia krajského súdu skutky v konkrétnej situácii nie sú trestnými činmi. Rozhodnutie je právoplatné,“ povedala vtedy hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Anna Záborská.

Radačovský sa cítil byť nevinný. Ako uviedol na pojednávaniach, nanajvýš sa mohol dopustiť trestného činu nadržiavania a neoznámenia trestného činu. Odmietol sa však vyjadriť, odkiaľ drogy aj nelegálnu zbraň získal. Priznal len, že to bolo v obytnom dome na Tokajskej ulici v Košiciach, kde bol vtedy ubytovaný jeho syn, študent právnickej fakulty.


Galéria

Miroslav Radačovský Marian Kotleba Miroslav Radačovský

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/zazracne dieta

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články