°C

Piatok, 4. december 2020. Meniny má Barbora, zajtra Oto.

KDH ocenilo zmenu vo vedení nemeckej CDU: Je to príklad demokracie a funkčných štruktúr

Annegret Krampová-Karrenbauerová
Annegret Krampová-Karrenbauerová
Zdroj: SITA/AP Photo/Markus Schreiber
08.12.2018 19:33

BRATISLAVA - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) tvrdí, že výmena moci v Kresťanskodemokratickej únii (CDU) je príkladom vnútornej demokracie a funkčných štruktúr. Uvádza sa to v stanovisku KDH, ktoré poskytol hovorca KDH Stano Župa. Zároveň KDH zagratulovalo novozvolenej predsednícke sesterskej CDU Annegret Krampovej – Karrenbauerovej.


Podľa predsedu KDH Alojza Hlinu kresťanskí demokrati EÚ vybudovali, teraz ju držia pokope a aj rozhodnú o tom, ako bude vyzerať v budúcnosti. "Európa potrebuje silné kresťansko-demokratické strany na to, aby sme našu európsku civilizáciu udržali a rozvíjali. Európa potrebuje CDU, CSU, ale aj KDH," povedal Hlina. 

"CDU je príkladom strany, ktorá naozaj funguje a má za sebou pozoruhodné úspechy. Dnes, keď je Európa na rázcestí a celý svet stojí pred novými výzvami, je dôležité, aby tu bol líder, ktorý dokáže ponúknuť jasné riešenia a odpovede. Tešíme sa na nové podnety, s ktorými CDU príde a ktoré budú tak ako doteraz dobrým základom pre diskusiu o budúcom smerovaní EÚ," dodal europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec.

Annegret Krampová-Karrenbauerová
Zdroj: SITA/AP Photo/Markus Schreiber

Nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú na čele CDU po 18 rokoch nahradí Annegret Krampová-Karrenbauerová. Rozhodli o tom v piatok (7.12.) delegáti zjazdu CDU v severonemeckom meste Hamburg.

 


Galéria

Annegret Krampová-Karrenbauerová Annegret Krampová-Karrenbauerová

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články