Lajčák v Turecku o slovenskom predsedníctve v OBSE: Chceme ho vykonávať v prospech všetkých | Topky.sk

Štvrtok, 17. október 2019. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

Lajčák v Turecku o slovenskom predsedníctve v OBSE: Chceme ho vykonávať v prospech všetkých

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák a  turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák a turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu
Zdroj: TASR/Anadolu - Kayhan Özer
26.11.2018 16:05

ISTANBUL - Šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák sa v pondelok stretol v Istanbule so svojím rezortným kolegom Mevlütom Čavušoglom. Hlavnou témou rokovaní bolo nadchádzajúce predsedníctvo SR v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).


Lajčák tureckého partnera podrobne oboznámil so zámermi a prioritami slovenského predsedníctva v OBSE. Čavušoglu ubezpečil o plnej podpore Turecka slovenskému predsedníctvu, informoval tlačový odbor rezortu diplomacie SR.  "Chceme ju (predsednícku úlohu v OBSE) vykonávať v prospech všetkých – organizácie, účastníckych štátov, ale najmä v prospech ľudí v krízových regiónoch," vyhlásil Lajčák. Slovensko bude tejto medzinárodnej organizácii predsedať v roku 2019. 

Slovenského ministra prijal aj turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Lajčák na stretnutí s ním vyjadril presvedčenie, že spolupráca Slovenska ako predsedníckej krajiny OBSE a Turecka bude kvalitná a konštruktívna - v prospech oboch krajín i celého medzinárodného spoločenstva. O úlohách, ktoré stoja pred OBSE v najbližšom období, Lajčák hovoril aj s predsedom zahraničného výboru tureckého parlamentu Volkanom Bozkirom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články