Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Kauza colných podvodov nekončí: Imrecze sa stretol s najvyššími predstaviteľmi OLAF-u

František Imrecze
František Imrecze
Zdroj: SITA/Diana Černáková
27.09.2018 18:10

HAAG - Odchádzajúci prezident finančnej správy František Imrecze sa stretol v Haagu s najvyššími predstaviteľmi Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF). Rokoval s generálnym riaditeľom OLAF Ville Itälä a šéfom inšpektorov Ernestom Bianchim. Informovala o tom finančná správa prostredníctvom tlačovej správy.


„Problém s dovážaním podhodnoteného tovaru z Číny nie je iba problémom Slovenska, ide o celoeurópsky problém. Slovensko sa stalo terčom podvodného konania organizovaných zločineckých skupín, ktoré operujú a opakovane sa podieľajú na podvodoch v celej Európskej únii. Aktivitám týchto skupín čelia všetky krajiny Európskej únie,“ uvádza sa v stanovisku, ktoré OLAF poskytol finančnej správe.

„Poskytli sme OLAF nové informácie a dáta, ktoré bude OLAF vyhodnocovať. Dohodli sme sa na jasne zadefinovaných krokoch tak, aby sme do konca decembra 2018 ukončili rokovania o správe OLAF,“ uviedol František Imrecze. OLAF tak bude pokračovať vo vyhodnocovaní nových dát, ktoré mu poskytla finančná správa. Od doručenia správy majú totiž členské štáty ročnú lehotu na vyjasnenie si pozícií a negociácie. Slovenskej finančnej správe bola správa doručená 22. decembra 2017. Po skončení negociačnej fázy bude na Európskej komisii, aby pokračovala v komunikácii s členskými krajinami o otvorených otázkach. Európska komisia nevedie voči Slovensku žiadne konanie.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články