°C

Utorok, 18. február 2020. Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta.

V prípade Igora Matoviča sudca už naštudoval spis, rozhodne o postupe

Igor Matovič
Igor Matovič
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
05.02.2018 12:25

BRATISLAVA - V prípade poslanca Národnej rady SR Igora M., ktorého prokurátor obžaloval z ohovárania, sudca Okresného súdu (OS) Bratislava I už naštudoval spis a v najbližšom období by mal rozhodnúť o ďalšom procesnom postupe.


Uviedol to hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. "V rámci časových a služobných povinností som sa v priebehu januára 2018 snažil ukončiť oboznamovanie sa s obsahom obžaloby a so spisovým materiálom, čo sa mi podarilo ešte pred nástupom na riadne a dlhodobo plánovanú dovolenku. Po jej ukončení a nástupe do práce rozhodnem o ďalšom procesnom postupe vo veci v zmysle ustanovení Trestného poriadku," sprostredkoval odpoveď zákonného sudcu Adamčiak.

Krajská prokuratúra v Bratislave v prípade tvrdení Igora M. o údajnom účte premiéra Roberta Fica (Smer-SD) v daňovom raji v Belize podala obžalobu dňa 14.9.2017. S informáciou o Ficovi vyrukoval Igor M. v polovici augusta 2015 najprv na sociálnej sieti, potom aj na tlačovej besede.

Mal pritom vychádzať z anonymných informácií, ktoré si našiel v poštovej schránke. Podľa anonymu si mal Fico s manželkou ešte v roku 2008 založiť schránkovú firmu v Belize. Na dvoch účtoch tejto firmy malo byť podľa Igora M. 674 miliónov dolárov. Premiér Fico označil tieto vyhlásenia za hlúposti.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Branislav Bibel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články