°C

Sobota, 4. apríl 2020. Meniny má Izidor, zajtra Miroslava.

Jožko (12) prišiel krutým spôsobom o mamu: Má veľký sen, pomôže mu Robert Kaliňák?

Robert Kaliňák pripraví Jožkovej rodine príjemné prekvapenie.
Robert Kaliňák pripraví Jožkovej rodine príjemné prekvapenie.
Zdroj: TV JOJ
10.12.2017 09:45

BRATISLAVA - Najväčším snom 12-ročného Jožka zo Svidníka je stať sa hasičom. Zatiaľ však spolu so svojimi starými rodičmi hasia len existenčné problémy v ich rodine. Chlapec totiž nežije s rodičmi, ale so starkými v ich skromnom príbytku. No to sa však čoskoro zmení. O všetko sa v relácii V siedmom nebi postará človek v tomto prípade najpovolanejší, minister vnútra Robert Kaliňák.


Šéf parlamentu Danko takmer zaplatil za pomoc zúfalej rodine na Vianoce: FOTO Zúrivý útok u susedov

„Pred štyrmi rokmi mi zomrela mama. Šla za kamarátom a už neprišla,“ povedal Jožko v jojkárskej relácii V siedmom nebi.

Jožko (12) prišiel krutým
Zdroj: TV JOJ

„Večer šla von a už sa nevrátila. Ja som vedela, že sa niečo stalo. Správca ihriska ju našiel obesenú. Polícia nezistila cudzie zavinenie. Ale ona bola chudá, mala malý remeň z nohavíc. Aby sa na takom kúsku dievča obesilo, to nehrozí. Pritom mala ešte aj modrinu na líci,“ zaspomínala si na najhoršie chvíle svojho života babka Mária.

Dcérinu smrť si dodnes nevie vysvetliť. Podľa jej slov nič nenasvedčovalo tomu, že by chcela skoncovať so životom. Monika vraj bola veselá, milovala život a vždy sa usmievala. Odchod milovanej maminy niesol veľmi ťažko aj samotný Jožko.

Jožko (12) prišiel krutým
Zdroj: TV JOJ

„Stále sa pýtal na mamku. Tak som ho zobrala na balkón večer, ukázala som mu prvú hviezdičku a povedala som mu, že toto je tvoja mamka. Stále bude na teba dávať pozor. Odvtedy stále chodil na balkón pozerať, či je tam hviezdička,“ povedala Mária so slzami v očiach.

Jožko (12) prišiel krutým
Zdroj: TV JOJ

Okrem bolesti zo straty dcéry sa starkí boria aj s finančnými problémami. Dedo Jozef je na invalidnom dôchodku a Mária zatiaľ nedostáva žiadne peniaze. Invalidné si vybavuje aj ona, pretože nemôže pracovať. Jednak kvôli veku a jednak aj preto, lebo dostala mozgovú príhodu, a to priamo nad hrobom svojej dcéry na Dušičky.

Jožko (12) prišiel krutým
Zdroj: TV JOJ

Keď manželia vyplatia poplatky za byt, na mesiac im ostane na stravu a živobytie žalostných 80 eur. Nie je preto žiadna šanca, aby svoje bývanie zveľadili či si dopriali nejaký oddych. Ich životy však tentokrát radikálnym spôsobom zmení podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák.

Jožko (12) prišiel krutým
Zdroj: TV JOJ

Aké dobrodružstvá pripraví pre budúceho hasiča Jožka a ako sa postará sa aj o to, aby títo skvelí ľudia žili v naozaj dôstojných podmienkach, sa dozviete v nedeľu večer na TV JOJ:


Galéria

Robert Kaliňák pripraví Jožkovej

Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: TV JOJ

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články