Sobota, 29. január 2022. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

PRÁVE TERAZ Prokurátor podal obžalobu na poslanca Mazureka

Milan MazurekGaléria fotiek (1)
Milan Mazurek
Zdroj: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v pondelok na Špecializovaný trestný súd obžalobu na poslanca NR SR Milana Mazureka (ĽSNS)


"V októbri 2016 v rámci živého vysielania relácie Debata na telefón Rádia Frontinus, vystupujúc ako poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a ako člen Výboru pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť NR SR za politickú stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, okrem iného uviedol výroky, ktoré v kontexte celého vystúpenia v rozhlasovej relácii spĺňajú definičné znaky znevažujúcich prejavov z hľadiska príslušnosti ku konkrétnemu – rómskemu etniku, majú rasistický charakter a z ich obsahu vyplýva zámer vyvolať nenávisť voči príslušníkom tejto etnickej skupiny," uviedla Tökölyová.

Mazurek bol 2. októbra 2016 jediným hosťom relácie Rádia Frontinus Debata na telefón. Vyjadroval sa na témy riešenia rómskej problematiky, migrantov, väzenského systému, dôchodkov, prerozdeľovania verejných financií, činnosti koalície, opozície, generálneho prokurátora a mimovládnej organizácie Ľudia proti rasizmu. Na reláciu Debata na telefón z 2. 10. 2016 prišlo osem sťažností.

Vysielateľ Rádia Frontinus dostal za debatu s Milanom M. pokutu vo výške 15.000 eur. Sankciu mu uložila Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR), ktorá konštatovala porušenie zákazu podnecovania nenávisti.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR/FOTO: SITA/Marek Mrviš Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články