°C

Pondelok, 30. november 2020. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

Danko: Národ, ktorý si nectí svojich velikánov, nemá budúcnosť

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: TASR/Martin Baumann
07.11.2017 14:12

BRATISLAVA – Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) vyzval všetkých, aby si spoločne pripomínali a ctili významné osobnosti. Podľa neho národ, ktorý si nectí svojich velikánov, nemá budúcnosť. Uviedol to počas utorkovej pietnej spomienky v Bratislave pri príležitosti 25. výročia úmrtia Alexandra Dubčeka.


"Je pre mňa veľká česť, že môžeme súčasne opoziční a koaliční politici dnes deklarovať, že v určitých témach vieme spoločne vyjadriť úctu a pokoru, spoločne sa pokloniť, a tak by sme sa mali v určitých momentoch, ktoré sú ťažké pre tento národ, správať," povedal Danko. 

Danko pred pamätníkom Alexandra
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Pripomenul, že ide o smutné výročie. "Slovensko stratilo jedného z najvplyvnejších a najobľúbenejších ľudí v novodobej histórii. Bol to človek, ktorý každému jednému z nás, aj keď nevedome, dával lásku a pohladenie. Alexander Dubček je človek, za ktorým nám musí byť, v období politických svárov a vývoja Slovenska v novodobej histórii, smutno," poznamenal predseda NR SR. Danko vo svojom vyhlásení uviedol, že Dubček zomrel príliš skoro, no stal sa symbolom roku 1968, symbolom pokroku a nenaplnených túžob.  

Andrej danko pred pamätníkom
Zdroj: TASR/Martin Baumann


Galéria

Andrej Danko Danko pred pamätníkom Alexandra Andrej danko pred pamätníkom

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Martin Baumman

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články