Veľké stretnutie lídrov Vyšehradskej štvorky: Kiska hovoril o extrémizme na sociálnych sieťach | Topky.sk

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Veľké stretnutie lídrov Vyšehradskej štvorky: Kiska hovoril o extrémizme na sociálnych sieťach

Andrej Kiska
Andrej Kiska, Zdroj: TASR/MTI/Tamas Kovacs
14.10.2017 15:45

SZEKSZÁRD - Digitalizácia spoločnosti a jej vplyvy boli hlavnou témou dnešného programu dvojdňového summitu prezidentov Vyšehradskej štvorky (V4) v juhomaďarskom meste Szekszárd. Prezident SR Andrej Kiska v tejto súvislosti varoval pred šírením extrémizmu prostredníctvom sociálnych sietí.


"Vidíme nárast extrémizmu v celej Európe, my na Slovensku ho vnímame veľmi silne. Extrémizmus sa šíri veľmi úspešne, veľmi agresívne, práve prostredníctvom sociálnych sietí. Na Slovensku až 30 percent mladých ľudí vďaka rôznym hoaxom, ktoré sa šíria, vďaka rôznym polopravdám, ktoré sa práve cez sociálne siete šíria, uvažujú, že mohli by voliť extrémizmus. To je alarmujúce pre stav našej spoločnosti," povedal Kiska.

Na spoločnej tlačovej konferencii s českým prezidentom Milošom Zemanom, maďarským prezidentom Jánosom Áderom a poľským prezidentom Andrzejom Dudom prezident SR podotkol, že na sociálnych sieťach sa objavujú nenávistné prejavy proti ľuďom inej farby pleti, iného náboženstva. Pripomenul, že počas návštevy USA upozornil predstaviteľov Facebooku, aby na základe podnetov, ktoré dostávajú, podstatne aktívnejšie pracovali pri vymazávaní a blokovaní nenávistných prejavov, pri rušení skupín, ktoré sú založené na Fecabooku iba preto, aby šírili nenávisť.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/MTI/Tamas Kovacs

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články