Fico porušil daňové tajomstvo: Opozícia žiada jeho hlavu | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Fico porušil daňové tajomstvo: Opozícia žiada jeho hlavu

Robert Fico
Robert Fico, Zdroj: TASR/Michal Svítok
10.10.2017 11:38

BRATISLAVA - Tri demokratické opozičné strany Sloboda a Solidarita (SaS), OĽANO a Sme rodina považujú záver vyšetrovateľa, že premiér Robert Fico sa v kauze Igora Matoviča dopustil trestného činu porušenia daňového tajomstva, za mimoriadne závažný.


„Nemôžeme sa stotožniť s jeho argumentom, že v tomto prípade dostalo prednosť právo na slobodu prejavu. Predseda vlády s úmyslom diskreditovať svojich politických oponentov nemôže v mene práva na slobodu prejavu porušovať zákony Slovenskej republiky, pretože by tým porušil niekoľko ústavných článkov: že Slovenská republika je právny štát; že štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon; že ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach,“ uviedli v spoločnom stanovisku predseda SaS Richard Sulík, líderka OĽANO Veronika Remišová a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár.

O týchto právnych súvislostiach museli vyšetrovateľ i príslušný dozorový prokurátor vedieť. „Preto ich postup chápeme ako vyjadrenie ich osobných obáv z následkov, ktoré by voči nim nastali, keby sa rozhodli predsedu vlády Fica trestne stíhať,“ tvrdia zástupcovia demokratickej opozície.

SaS, OĽANO a Sme rodina preto žiadajú generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby sa zasadil za nestranné a nezávislé vyšetrovanie tohto bezprecedentného prípadu. „Zároveň vyzývame Fica Roberta Fica, aby odstúpil z funkcie. Okolnosti nasvedčujú tomu, že práve jeho funkcia predsedu vlády bráni priechodu spravodlivosti,“ dodali R. Sulík, V. Remišová a B. Kollár.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Michal Svítok

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články