Majetky ministrov Ficovej vlády! Poriadne prekvapenie, Počiatkov trón najbohatšieho patrí... | Topky.sk

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Majetky ministrov Ficovej vlády! Poriadne prekvapenie, Počiatkov trón najbohatšieho patrí...

Peter Kažimír, Ján Richter, Tomáš Drucker, Lászlo Sólymos
Peter Kažimír, Ján Richter, Tomáš Drucker, Lászlo Sólymos, Zdroj: SITA / Diana Černáková
13.09.2017 09:48

BRATISLAVA - Najlepšie zarábajúcim ministrom bol vlani šéf rezortu životného prostredia László Sólymos, zarobil 434.951 eur. Takmer 356.000 eur zarobil v roku 2016 minister zdravotníctva Tomáš Drucker. Prvú trojicu najlepšie zarábajúcich ministrov uzatvára šéf rezortu vnútra Robert Kaliňák s príjmami niečo cez 321.000 eur. Ostatní ministri nezarobili vlani podľa majetkových priznaní ani 50.000 eur.


Na stránke Národnej rady SR uviedli majetkové priznania verejných funkcionárov. Najviac si polepšil László Sólymos, naopak najmenej zarobila ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná.

Lászlo Sólymos (minister životného prostredia)

Majetky ministrov Ficovej vlády!
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Lászlo Sólymos - Foto: SITA/Marko Erd 

Sólymos (Most-Híd) za rok 2016 výkonom verejnej funkcie zarobil 34 951 eur, rok predtým to bolo 23 532 eur. V roku 2015 predstavovali Sólymosove ostatné príjmy 1 436 eur, za minulý rok uvádza čiastku 400-tisíc eur z dividend. Ako nehnuteľný majetok minister v oboch prípadoch uvádza dva domy, záhradu a pozemok v Rusovciach, záhradu v okrese Dunajská Streda, byt v bratislavskom Starom Meste ako aj byt so záhradou v Chorvátsku. V roku 2016 mu do majetkového priznania pribudol rodinný dom v Tomášovciach (okr. Lučenec). Ako hnuteľný majetok deklaruje úspory v banke, úver, hypotekárny úver a značkové hodinky.

Tomáš Drucker (minister zdravotníctva)

Majetky ministrov Ficovej vlády!
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Tomáš Drucker - Foto: SITA/Diana Černáková

Napriek tomu, že plat Druckera oproti minulému roku o pár stoviek klesol, polepšil si v kategórii ostatných príjmov. Príjmy za rok 2016 činili 37 120 eur, kým ostatné sa vyšplhali na 244 725 eur. Zisk pochádzal z predaja cenných papierov. Medzi nehnuteľný majetok uviedol rodinný dom, hypotekárny úver, cenné papiere, osobné veci, auto, umelecké diela, šperky a ornú pôdu v Chorvátskom Grobe.

Miroslav Lajčák (minister zahraničných vecí)

Majetky ministrov Ficovej vlády!
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Miroslav Lajčák - Foto: SITA/Diana Černáková

Miroslav Lajčák zarobil minulý rok 37 037 eur. Iné prijmy neuviedol. Medzi nehnuteľný majetok patrí byť a podiel na pozemku a k hnuteľnému majetku zaradil Lajčák auto a úvery. V porovnaní s rokom 2015 nemá žiadne paušálne výdavky a jeho príjem klesol takmer o 13-tisíc. Súčasný minister zahraničných vecí sa ujal vedenia Valného zhromaždenia OSN. Za túto funkciu nadostane žiadny plat, všetko výdavky nu preplatí Slovensko.

Peter Kažimír (minister financií)

Majetky ministrov Ficovej vlády!
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Peter Kažimír - Foto: SITA/Marko Erd

Vyše 92.000 eur zarobil vlani minister financií Peter Kažimír. Za rok 2016 zarobil z výkonu verejnej funkcie 36 963 eur. Paušálne náhrady mal vo výške 10 811 eur a ostatne príjmy Kažimíra sa vyšplhali do výšky 44 524 eur. Šlo o príjem zo správy vlastného majetku vrátane zisku z prenájmov, podielov na zisku a z prijatých úrokov. K jeho hnuteľnému majetku patria dva byty, rodinný dom, záhrady, ale aj zbierka litografií a historických máp.

Peter Plavčan (exminister školstva)

Majetky ministrov Ficovej vlády!
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Peter Plavčan - Foto: SITA/Diana Černáková

Bývalý minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS) v roku 2016 výkonom verejnej funkcie zarobil 37 554 eur, rok predtým vo verejnej funkcii nepôsobil. Iné príjmy za minulý rok neuviedol. Ako nehnuteľný majetok minister uvádza rodinný dom, ako hnuteľný majetok deklaruje vybavenie domácnosti.

Marek Maďarič (minister kultúry)

Majetky ministrov Ficovej vlády!
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Marek Maďarič - Foto: SITA/Peter Maďar

Minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD) ako minister vlani zarobil 33 778 eur, v roku 2015 bol jeho príjem 33 617 eur. Okrem toho v roku 2016 dosiahli Maďaričove ostatné príjmy 5 280 eur a rok predtým takto získal 6 253 eur. Oproti roku 2015 pribudol minulý rok šéfovi rezortu kultúry byt v Ivanke pri Dunaji a zbavil sa hypotéky. Podľa zverejneného majetkového priznania za rok 2016 má v Ivanke pri Dunaji aj rodinný dom. Vlastní dve záhrady, jednu v Ivanke pri Dunaji a druhú vo Farnej. Tiež je majiteľom bytu v bratislavskom Ružinove, ornej pôdy v Boldogu a Senci ako aj viníc v Senci, kde mu tiež patria lesné pozemky. Popri aute mal aj úspory.

Lucia Žitňanská (ministerka spravodlivosti, podpredsedníčka vlády)

Majetky ministrov Ficovej vlády!
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Lucia Žitňanská - Foto: SITA/Marko Erd

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská mala príjmy spolu 41 706 eur, z toho z výkonu verejnej funkcie bolo 38 301 eur a iné 3 405 eur. K jej nehnuteľnostiam patrí byt, rodinný dom vo Vrbovciach, ďalej dve záhrady a zastavané plochy. Aj naďalej pôsobí na Paneurópske vysokej škole.

Peter Žiga (minister hospodárstva)

Majetky ministrov Ficovej vlády!
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Peter Žiga - Foto: SITA/Peter Maďar

Necelých 54 000 eur zarobil minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý uvádza príjmy z verejnej funkcie 43 434 eur a paušálne náhrady 10 519 eur. Žiga vlastní dva byty, niekoľko podielov vo firme, finančné vklady, šperky, hodinky, elektroniku, dva byty a dva pozemky.

Árpád Érsek (minister dopravy)

Majetky ministrov Ficovej vlády!
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Árpád Érsek - Foto: SITA/Marko Erd

Podobne je na tom minister dopravy Árpád Érsek, ktorý z výkonu verejnej funkcie získal 29 894 eur a iné uvádza 7 311 eur. Vlastní niekoľko záhrad, zastavaných plôch a nádvorí, orné pôdy či plyfunkčnú budovu.

Peter Gajdoš (minister obrany)

Majetky ministrov Ficovej vlády!
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Peter Gajdoš - Foto: SITA/Diana Černáková

Vyše 37 000 eur zarobil minister obrany Peter Gajdoš, pričom z výkonu verejnej funkcie to bolo 29 362 eur a paušálne náhrady 8 156 eur. Ostatné príjmy nemalo žiadne a vlastní rodinný dom, ornú pôdu a dve autá.

Gabriela Matečná (ministerka pôdohospodárstva)

Majetky ministrov Ficovej vlády!
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Gabriela Matečná - Foto: SITA/Diana Černáková

Matečná mala príjmy vo výške 34 419 eur, z toho 27 945 eur získala z výkonu verejnej funkcie a 6 365 eur mala paušálne náhrady. Má byt v Poprade a v Novom Meste, rodinný dom, záhrady a zastavané plochy.

Ján Richter (minister práce)

Majetky ministrov Ficovej vlády!
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Ján Richter - Foto: SITA/Milo Fabian

Richter, ktorý nedávno čelil odvolávaniu, zarobil najmenej zo všetkých ministrov. Z výkonu verejnej funkcie mal 33 534 eur, ostatné neuvádza. K hnuteľnému majetku šéfa rezortu práce patrí napríklad zámocká dieľňa, rodinný dom, stroje či základné prostriedky na podnikanie.

Robert Kaliňák (minister vnútra)

Majetky ministrov Ficovej vlády!
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Robert Kaliňák - Foto: SITA/Diana Černáková

Kaliňák mal z výkonu verejnej funkcie príjmy 41 080 eur, paušálne náhrady boli vo výške 11 674 eur a ostatné príjmy uvádza 268 461 eur.


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SITA, TASR, AMaj
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články