Danko o novom ministrovi školstva: Nechcem člena strany, SNS kráča po tenkom ľade | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Danko o novom ministrovi školstva: Nechcem člena strany, SNS kráča po tenkom ľade

Andrej Danko
Andrej Danko, Zdroj: TASR - Martin Baumann
09.09.2017 13:59

BRATISLAVA - Predseda SNS Andrej Danko nechce za ministrov členov strany, pretože chcel oddeliť politickú a manažérsku zodpovednosť ministrov a zároveň si je vedomý rizík z minulosti.


„Nechcem, aby sa na ministerstvách hnali členovia strany za svojimi hmotnými statkami. Ja som v NR SR neumiestnil žiadneho člena SNS, pričom tu pracuje 400 ľudí. Zobral som si so sebou jedného poradcu a jednu asistentku. Odmietam papalášizmus. Stranícka knižka nie je garanciou miesta v štátnej správe,“ vyhlásil Danko v rozhovore.

SNS je dnes podľa Danka stranou novej generácie. „Nie je pravda, že nemáme členov vo vysokých štátnych pozíciách. Máme štátnych tajomníkov na ministerstve zahraničných vecí, na doprave a v rezorte vnútra. SNS si prešla v minulosti veľmi ťažkým obdobím a kráča stále po tenkom ľade. Preto personálna politika je zložitá, ale SNS je dnes stranou 7500 občanov Slovenska. Združuje ľudí po celom Slovensku. Máme svoj program,“ konštatoval.

Danko tvrdí, že vstúpil do politiky ako nespokojný občan, pretože pochopil, že veci sa dajú meniť, len ak vstúpi do politiky. „Prvým krokom je byť predsedom strany, druhým komunikácia. To, že SNS nenominovala za ministrov členov strany, bol môj úmysel. Potrebovali sme ľudí, ktorí už pôsobili v štátnych funkciách. Dnes sa k SNS hlási veľa ľudí. Niektorí s dobrým úmyslom, niektorí so zištným. Značka SNS však nestojí na 170 ľuďoch ako SaS,“ dodal.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: TASR/Martin Baumann

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články