Odhalenie, čo je za špinavým útokom na Lajčáka: Smerák prehovoril o tajnom pláne ministra | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Odhalenie, čo je za špinavým útokom na Lajčáka: Smerák prehovoril o tajnom pláne ministra

Miroslav Lajčák
Miroslav Lajčák
Zdroj: SITA
25.11.2016 09:55

BRATISLAVA – V Smere-SD sa podľa poslanca NR SR za Smer-SD Mariána Kéryho, ktorý je zároveň okresným predsedom strany v Zlatých Moravciach, začalo hovoriť o ministrovi zahraničných vecí Miroslavovi Lajčákovi ako o kandidátovi na prezidenta SR. Dnes to naznačil na rokovaní zahraničného parlamentného výboru.


Podľa neho totiž na Lajčáka začali byť v tomto období vylievané vedrá špiny týkajúce sa kauzy predražených kultúrnych podujatí organizovaných ministerstvom, keď sa o ňom začalo hovoriť ako o prezidentskom kandidátovi. „Je to otvorená možnosť,“ povedal Kéry novinárom po rokovaní výboru s tým, že na oficiálnych orgánoch strany sa o tom zatiaľ nehovorilo. „Ale áno, hovorí sa o tom v kuloároch,“

Lajčák by bol podľa Kéryho veľmi dobrý prezidentský kandidát. „Má medzinárodné skúsenosti, čo dokázal aj teraz počas predsedania v Rade EÚ,“ povedal. Iní kandidáti sa podľa neho zatiaľ v strane nespomínajú, pretože je ešte priskoro. 

Podľa Kéryho rovnako to bolo aj so žilinským županom Jurajom Blanárom, na ktorého bola vytiahnutá kauza nákupu CT spred niekoľkých rokov, keď sa o ňom začalo hovoriť ako o kandidátovi na podpredsedu Smeru-SD. Rovnako spochybňovaná začala byť aj Zuzana Ťapáková, keď sa o nej začalo hovoriť ako o kandidátke na pozíciu generálnej riaditeľky RTVS. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články