Hlina to inak nevidí: Piati hrnčiarovci by mali žiadať odvolanie Kaliňáka za zotrvanie v koalícii | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Hlina to inak nevidí: Piati hrnčiarovci by mali žiadať odvolanie Kaliňáka za zotrvanie v koalícii

Alojz Hlina
Alojz Hlina
Zdroj: SITA
15.08.2016 11:27

BRATISLAVA - Pätica poslancov Národnej rady SR za #Sieť združených okolo Andreja Hrnčiara by mala za zotrvanie v koalícii žiadať odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Vyzýva ich k tomu predseda KDH Alojz Hlina. Kaliňákov odchod žiada parlamentná aj mimoparlamentná opozícia pre daňovú kauzu Ladislava Bašternáka.


"Slovenská spoločnosť je dnes silno traumatizovaná okolnosťami, ktoré sa spájajú s osobou ministra Kaliňáka. Jeho neschopnosť sebareflexie a vyvodenia politickej zodpovednosti presahuje akúkoľvek mieru akceptácie," povedal Hlina. Hrnčiarovci majú podľa neho možnosť upokojiť politickú situáciu na Slovensku. "Vyzývam preto poslancov NR SR Andreja Hrnčiara, Martina Fedora, Katarínu Cséfalvayovú, Igora Janckulíka a Eduarda Adamčíka, aby svoje zotrvanie v koalícií, resp. jej tichú podporu podmienili odstúpením Roberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra," doplnil Hlina.

Pätica poslancov by sa dnes mala stretnúť s novým predsedom #Siete a ministrom dopravy Romanom Brecelym. Mali by hovoriť o budúcej spolupráci a vzťahoch. Hrnčiara a Fedora bývalý šéf #Siete Radoslava Procházka zbavil straníckych funkcií. Oni a ich kolegovia to považovali za nedemokratické, voči Procházkovi sa vyhranili a vytvorili si platformu. V nej okrem iného deklarovali podporu vláde.

Mali záujem chodiť na koaličné rokovania, čo im ale zatiaľ nevyšlo. Zo strany nevystúpili. Hovorí sa aj o tom, že by mohli skončiť aj v poslaneckom klube Mosta-Híd. #Sieť klub nemá, keďže už na samom začiatku volebného obdobia prišla o troch poslancov. Miroslav Beblavý, Katarína Macháčková a Simona Petrík odmietli ísť do vlády so Smerom-SD


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články