Tvrdý útok Kollára kvôli dieťaťu: Politici rozkrádajú krajinu, ľudia ich nezaujímajú! | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Tvrdý útok Kollára kvôli dieťaťu: Politici rozkrádajú krajinu, ľudia ich nezaujímajú!

Boris Kollár
Boris Kollár
06.07.2016 15:19

BRATISLAVA - Slovenskí úradníci zlyhávajú v prípade maloletej Maxine, ktorú v Nórsku odobrala nórsko-slovenskému páru v apríli minulého roka sociálka Barnevernet. Tvrdí to hnutie Sme rodina.


"Štandardní politici sa zaoberajú najmä tým, aby s kamarátmi rozkradli krajinu," povedal na dnešnej tlačovej konferencii šéf hnutia Boris Kollár, ktorý sa pýta, kedy sa títo politici začnú zaujímať o občanov a ich rodiny.

Hnutie pripomenulo, že Maxine bola odobratá jej rodičom a mala im byť vrátená. Súčasný stav je podľa nich taký, že dieťa zostáva u náhradných rodičov. "Nórsky Barnevernet sa odvolal a odvolací súd ponechal stav taký, aký je, teda dieťa zostáva u pestúnov až do doby, kým sa nerozhodne o veci samej," dopĺňa Sme rodina.

Podľa hnutia slovenskí úradníci nevyužili svoje možnosti a nepomohli biologickým rodičom vrátiť ich dieťa. "Mali možnosť vstúpiť do konania a nevyužili to," tvrdí hnutie. Úradníci mali podľa Sme rodina podmieňovať pomoc rodičom tým, že sa oni podpisom priznajú k tomu, že zlyhali ako rodičia. Sme rodina si nevie predstaviť, ako by dieťa získali späť po takomto priznaní.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články