Prieskum by totálne zmenil silu v parlamente: Prvé veľké prekvapenie od volieb | Topky.sk

Nedeľa, 16. december 2018. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Prieskum by totálne zmenil silu v parlamente: Prvé veľké prekvapenie od volieb

Alojz Hlina
Alojz Hlina
Zdroj: SITA
06.07.2016 11:20

BRATISLAVA – Ak by parlamentné voľby boli teraz, najviac hlasov by získala strana Smer-SD, a to 26,2 percenta. Nasledovala by za ňou strana SaS, ktorú by podporilo 16,6 percenta voličov a na treťom mieste by skončila strana SNS so ziskom 13,5 percenta hlasov. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis, ktorý uskutočnila od 25. júna do 1. júla na vzorke 1 433 respondentov starších ako 18 rokov, na území celej SR.


Do parlamentu by sa na základe výsledkov prieskumu dostalo sedem strán. Štvrté miesto by obsadila strana Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko so ziskom 10,7 percenta voličských hlasov. Hnutie OĽaNO - NOVA by získalo rovných 9 percent. Do parlamentu by prešli aj Most-Híd so ziskom 5,4 percenta hlasov a KDH, ktoré by volilo 5,1 percenta voličov. 

Naopak, pred bránami parlamentu by ostali Sme rodina - Boris Kollár (4,8 percenta), SMK-MKP (4,5 percenta) či #Sieť (1,1 percenta hlasov). Agentúra Polis vyrátala preferencie zo 60-percentnej volebnej účasti. Nerozhodnutých bolo 20 percent respondentov, voliť by nešlo tiež 20 percent respondentov. 

Prieskum by totálne zmenil
Zdroj: SITA


Galéria

Alojz Hlina

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články