Šialenec za volantom Záhumenský pyká: Dočasný koniec v KDH | Topky.sk

°C

Nedeľa, 15. december 2019. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

Šialenec za volantom Záhumenský pyká: Dočasný koniec v KDH

Boris Záhumenský
Boris Záhumenský
Zdroj: Foto: Facebook
01.06.2016 11:52

BRATISLAVA – Boris Záhumenský, ktorý svojím autom niekoľko kilometrov bránil sanitke v plynulom prejazde, pozastavil členstvo v KDH. Nechce, aby sa jeho konania spájalo so stranou až do ukončenia tohto prípadu orgánmi činnými v trestnom konaní. Informoval o tom dnes Stano Župa z komunikačného oddelenia KDH.


Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia v kauze automobilu značky Mercedes, ktorý niekoľko kilometrov bránil sanitke v plynulom prejazde. Polícia zhodnotí a posúdi celý priebeh jazdy, vyhodnotí kolízne situácie, ktoré vyvolal vodič Mercedesu z okresu Partizánske počas bezohľadnej jazdy.

Video Záhumenského jazdy natočila posádka rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá viezla do trenčianskej nemocnice pacienta v ohrození života. Vodič Mercedesu neuvoľnil sanitke so zapnutou sirénou cestu a išiel pred ňou niekoľko kilometrov. Video na sociálnych sieťach vyvolalo búrlivé reakcie. Vodič argumentoval, že chcel rýchlou jazdou so zapnutými výstražnými svetlami upozorniť ostatných vodičov na prichádzajúcu sanitku a uľahčiť jej cestu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Facebook

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články