°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Šéf úradu podpísal zbytočnú zmluvu za 18 miliónov: Za to by mal skončiť v cele, tvrdí SNS

Štefan Zelník
Štefan Zelník
Zdroj: TASR
03.04.2016 15:32

Bývalý šéf Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Igor Serváček by mal sedieť v cele predbežného zadržania. Myslí si to šéf parlamentného výboru pre zdravotníctvo Štefan Zelník (SNS).


Dôvodom je podpísanie zmluvy za takmer 18 miliónov eur, ktorej predmetom je dodávka informačného systému na vydávanie a správu čipových kartičiek poistenca. Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) ju už dal zrušiť.

 "Toto nebola náhoda, toto niekto podľa mňa urobil úmyselne. Vedel, že je po voľbách, budem tu, nebudem, rýchlo podpíšem a dovidenia. S takýmito ľuďmi sa treba nekompromisne vysporiadať," povedal dnes v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 Zelník. Vecou by sa preto podľa neho mali zaoberať orgány činné v trestnom konaní a Serváček by mal sedieť minimálne v cele.

Člen parlamentného výboru pre zdravotníctvo Alan Suchánek (OĽaNO) si myslí, že pokiaľ by bola zavedená hmotná zodpovednosť kompetentných, k takejto situácii by nedošlo. "Som presvedčený, že pokiaľ by hmotná zodpovednosť platila, tak to nikto nepodpíše. Nota bene, že už Najvyšší kontrolný úrad hovoril, že je to veľmi nevýhodné. Ja si neviem predstaviť, ako jeden zodpovedný človek toto môže urobiť," skonštatoval Suchánek.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články