Okamžité opatrenie od Druckera: Zbytočnú zmluvu za 18 miliónov zrušil, má to však háčik | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

Okamžité opatrenie od Druckera: Zbytočnú zmluvu za 18 miliónov zrušil, má to však háčik

Tomáš Drucker
Tomáš Drucker
Zdroj: SITA
30.03.2016 19:22

BRATISLAVA - Nový minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) dal zrušiť zmluvu za takmer 18 miliónov eur. Jej predmetom je dodávka informačného systému na vydávanie a správu čipových kartičiek poistenca. Pokuta za zrušenie zmluvy sa však môže vyšplhať až na 17,8 milióna eur.


Zmluvu podpísalo minulý týždeň Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) s firmou Plaut Slovensko. Centrum podpísalo zmluvu, hoci sa tieto čipové kartičky možno ani nebudú nakupovať. Informoval dnes o tom denník Sme.

Drucker nechal zmluvu zrušiť v utorok (29.3.), keď si prevzal úrad. "NCZI podpísalo výpoveď predmetnej zmluvy a túto zaslalo druhej zmluvnej strane," povedala pre denník šéfka komunikačného oddelenia ministerstva Zuzana Čižmáriková. V zmluve sa však nachádza klauzula, podľa ktorej v prípade odstúpenia od zmluvy má firma Plaut Slovensko nárok na zmluvnú pokutu vo výške ešte nevyplatenej celkovej ceny. V praxi to má teda znamenať, že spoločnosť má nárok na 17,8 milióna eur, aj keď NCZI zmluvu vypovedalo.

Rezort zdravotníctva sa peniaze dobrovoľne nechystá zaplatiť. "Sme pripravení urobiť všetky právne kroky s cieľom chrániť záujmy NCZI a rezortu zdravotníctva," povedal denníku Drucker.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články