°C

Piatok, 27. november 2020. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

Matovič vyzval Fica ku kajúcnemu činu: Mal by sa ospravedlniť celému Slovensku!

Robert Fico, Igor Matovič,
Robert Fico, Igor Matovič,
Zdroj: SITA
04.02.2016 16:00

BRATISLAVA - Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) by sa mal ospravedlniť celému Slovensku za svoje klamstvo a mal by prepustiť svoju asistentku Máriu Troškovú. Vyzval ho dnes na to líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič, ktorému sa nepáčilo premiérovo stredajšie (3.2.) vysvetlenie, prečo je vo vlastnostiach dokumentu, ktoré zaslal do médií lekár Pavol Kostka, uvedená ako autorka jeho asistentka Trošková.


"Sama sa usvedčila, že napomáha biznisu masérovi zo Spišskej Belej, keď miesto neho pre médiá písala alibi. Myslel som si, že premiér zvolá tlačovku a povie, že túto asistentku prepustí. Namiesto toho uviedol, že nie je IT expert a spolieha sa na to, že jeho voliči sa nevyznajú. Ale už druháci na základnej škole sa učia, že keď niekto píše text vo worde, tak zanecháva stopy," odkázal Matovič.

Podľa šéfa OĽaNO-NOVA tým, že Robert Fico verejne klamal, klesol na najhlbšie dno. "Usvedčil sa, že je priamo zainteresovaný na biznise s masérom, inak by neobhajoval slečnu Troškovú a maséra," dodal Matovič.

Robert Fico v stredu povedal, že stanovisko Kostku prišlo aj na Úrad vlády SR. "Klinika Kostka poslala stanovisko prakticky do všetkých médií a aj do verejných inštitúcií. V rámci informovania médií, aby vyvrátil to, čo bolo povedané, bolo stanovisko zaslané aj verejným inštitúciám v rámci úradu vlády. Pravdepodobne došlo ku komunikácii, že prečo nám to bolo poslané, bola odpoveď, ja nevidím žiaden problém. Je to stanovisko, ktoré poslal pán Kostka všetkým médiám a my s tým nemáme nič spoločné. Bežná komunikácia," zdôraznil Fico s tým, že nie je expertom na IT a že vylučuje akýkoľvek zásah do dokumentu. "Môj sekretariát prijíma denne stovky mailov, nikto nepísal za Kliniku Kostka žiadne stanovisko," uistil.

Mimoparlamentná strana #Sieť v utorok (2.2.) upozornila, že za vlády Roberta Fica sa mimoriadne začalo dariť lekárovi Pavlovi Kostkovi, ktorý na klinikách poskytuje masáže či rehabilitácie. Umožniť to mal špeciálny kód výkonu zdravotnej starostlivosti. Podľa podpredsedu #Siete Miroslava Beblavého využívajú služby Kostkových zariadení manželky ministrov, s viacerými členmi kabinetu mal byť videný na káve. Transparency International Slovensko zároveň zistila, že Kostkovci dostali peniaze aj z rezervy premiéra i eurofondov.

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa ešte v utorok argumentovala, že unikátny kód pre Kliniku Kostka zazmluvnila ešte v roku 2011 za pôsobenia nominanta KDH Mariana Faktora. Ten zase odkázal, že za to, ako sa z 10.000 eur mesačne zazmluvnených výkonov stalo 1,5 milióna eur ročne, zodpovedá iba Smer-SD. Majiteľ kliník Pavol Kostka kritiku #Siete odmietol a označil ju za predvolebnú kampaň.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články