Migranti sú bezpečnostná hrozba: Treba zabrániť moslimskej menšine, aby sa tu usadila! | Topky.sk

Piatok, 26. apríl 2019. Meniny má Jaroslava, zajtra Jaroslav.

Migranti sú bezpečnostná hrozba: Treba zabrániť moslimskej menšine, aby sa tu usadila!

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: SITA
27.01.2016 17:49

Bratislava - Slovensko by malo odmietnuť kvóty na prerozdelenie migrantov v rámci Európskej únie a zabrániť akejkoľvek veľkej moslimskej menšine, aby sa usadila v krajine, citovala dnes agentúra Reuters predsedu mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka.


V rozhovore, ktorý agentúre poskytol v pondelok, Danko povedal, že SNS chce, aby EÚ lepšie chránila svoje hranice pred migrantmi. Podľa neho ide prevažne o mladých mužov utekajúcich pred problémami namiesto toho, aby ich riešili. 

"Narušujú administratívny systém EÚ a predstavujú bezpečnostnú hrozbu. Nezáleží na tom, že sú neozbrojení, je to masová invázia," citovala ho agentúra Reuters. "Je tu (v Európe) 750.000 mladých mužov, ktorí tvrdia, že sú doma prenasledovaní, a nemyslia na to, ako oslobodiť svoje matky a ženy," dodal. 

Danko v tejto súvislosti uviedol, že jeho strana chce zvýšiť kvórum na registráciu cirkví zo súčasných 20.000 na 50.000 podpisov, čo by v dohľadnej budúcnosti vylúčilo moslimov zo štátnej finančnej podpory. 

"Nechcem, aby bola SNS xenofóbna, rasistická a nacionalistická strana, ale hrdá vlastenecká strana, dokonca republikánska strana, ktorá... bude lákať voličov bez toho, aby zaujímala extrémne postoje," dodal. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články