Matovič odovzdal polícii nahrávku s Procházkom: Na Slovensku je zvykom zametať kauzy pod koberec | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Matovič odovzdal polícii nahrávku s Procházkom: Na Slovensku je zvykom zametať kauzy pod koberec

Igor Matovič
Igor Matovič
Zdroj: SITA
17.12.2014 09:32

BRATISLAVA – Líder OĽaNO Igor Matovič odovzdal polícii nahrávku s Radoslavom Procházkom (Sieť), na ktorej sa hovorí o platení za inzerciu bez bločku. Matoviča na tento krok vyzvala polícia s cieľom podrobiť záznam odbornej expertíze.


"Keďže je to mojou povinnosťou ako svedka a zároveň viem, že nahrávka je autentická a nebolo s ňou akokoľvek manipulované, celú nahrávku som polícii odovzdal. Zostáva mi len veriť, že tvrdenie Radoslava Procházku z prezidentskej kampane, že 'pred zákonom by sme si mali byť všetci rovní', bude platiť aj v tomto prípade a kauza sa nezametie pod koberec, ako je to na Slovensku 25 rokov zvykom," povedal Matovič.

Šéfovi Obyčajných je zároveň ľúto, že Procházka nevyužil príležitosť sa čestne priznať a verejne oľutovať pranie čiernych peňazí počas jeho prezidentskej kampane. "Ak by to urobil, nikto nikdy by sa o žiadnej nahrávke nedozvedel," uisťuje Matovič. On sám za najzávažnejšiu skutočnosť na nahrávke považuje tvrdenie Procházku o tom, že na kampaň minie pol milióna eur a v skutočnosti vykázal polovicu. "To je presne rovnaké 'zháňanie peňazí vlastnou hlavou', ako svojho času dokázal hlas podobný Robertovi Ficovi na rovnomennej nahrávke," dodal Matovič.

Polícia začala v súvislosti s nahrávkou trestné stíhanie v septembri, neskôr vyšetrovanie zastavila. V novembri obvinil Procházku prokurátor Generálnej prokuratúry SR pre zločin skrátenia dane a poistného v štádiu prípravy.

Nahrávka rozhovoru Matoviča s Procházkom sa objavila v médiách po tom, ako sa Procházka odmietol podrobiť testu na detektore lži. Matovič ho naň vyzval, keď Procházku obvinil z čierneho financovania prezidentskej kampane. Na nahrávke sa hovorí o možnosti platenia inzercie bez bločku. Procházka priznal, že hlas na nahrávke je jeho, ale materiál je podľa neho zostrihaný.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články