Macejková zavarila Kiskovi: Protokolista tvrdí, že porušila zákon! | Topky.sk

Streda, 21. august 2019. Meniny má Jana, zajtra Tichomír.

Macejková zavarila Kiskovi: Protokolista tvrdí, že porušila zákon!

Andrej Kiska
Andrej Kiska
Zdroj: Jan Zemiar
03.07.2014 12:36

BRATISLAVA - Predsedníčka Ústavného súdu SR Ivetta Macejková odovzdala prezidentovi Andrejovi Kiskovi štátne vyznamenania až dnes, podľa zákona tak ale mala urobiť už v deň inaugurácie 15. júna.


"Prezidentovi Slovenskej republiky patria najvyššie triedy všetkých štátnych vyznamenaní okrem Radu Bieleho dvojkríža a Medaily prezidenta Slovenskej republiky. Najvyššie triedy všetkých štátnych vyznamenaní, ktoré patria prezidentovi, odovzdá prezidentovi predseda Ústavného súdu Slovenskej republiky po tom, čo sa ujal funkcie prezidenta," hovorí zákon o vyznamenaniach SR.

Podľa odborníka na protokol Jarolíma Antala tak bol porušený zákon. Antal upozorňuje, že keby Kiskovi dodatočne vyznamenanie neodovzdali, nepatrili by mu. "Na inaugurácii nikto vetou nespomenul, že - pán prezident, tieto prítomné symboly vám odteraz prináležia ako hlave štátu do smrti. Toto mu v zmysle zákona mala povedať Ivetta Macejková. Toto tam neodznelo," povedal Antal v rozhovore. "Bol porušený zákon, ale je dobre, že to napravili, inak by mu nepatrili," dodal protokolista. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Jan Zemiar

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články