Pondelok, 20. september 2021. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Podľa vyjadrení SDKÚ sa Fico správa ako ruský agent

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
25.06.2014 12:27

BRATISLAVA - Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) sa správa ako ruský agent. Tvrdia to predstavitelia SDKÚ-DS, podľa ktorých premiér viac zastupuje záujmy Ruska ako EÚ, čím podkopáva dôveru našich partnerov v rámci únie a NATO.


"Počas plynovej krízy sa zastával Ruska, keď bola v Českej republike debata o obrannom radare, Fico to s Vladimirom Putinom komentoval, že v žiadnom prípade nie. Pri anexii Krymu bol najvlažnejší postoj práve Ficov," vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave líder SDKÚ-DS Pavol Frešo. 

Za úplný vrchol označil premiérovo prirovnanie spojeneckých vojsk NATO k okupantom z roku 1968. "Keby si Rusko želalo nejakého svojho agenta, Fico by nekonal inak," myslí si Frešo.

Podpredseda strany Ivan Štefanec je presvedčený, že predseda vlády často obhajuje záujmy cudzieho štátu na úkor Slovenska. "Je škandalózne prirovnávať spojencov k okupantom. Budem sa ho na to pýtať aj na dnešnom rokovaní Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti. Chcem, aby to vysvetlil a ozrejmil nielen nám, ale najmä našim spojencom, ktorých takéto výroky zneisťujú," avizoval Štefanec.

SDKÚ-DS má okrem smerovania slovenskej zahraničnej politiky stále väčšie pochybnosti aj v oblasti energetiky. "Znepokojuje nás rastúci ruský vplyv v Slovenských elektrárňach a mimoriadne úvery ruskej banky významnému slovenskému energetickému podniku," priznal Štefanec.

Na margo situácie na Ukrajine deklaroval, že SDKÚ-DS podporuje plán ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, ktorého cieľom je mierové urovnanie sporov na východe krajiny. "Podporujeme tento plán aj za účasti pozorovateľov OBSE. Sme tiež za čo najskoršie dokončenie Asociačnej dohody, ktorá je kľúčová pre EÚ aj Ukrajinu," dodal.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články