Utorok, 26. október 2021. Meniny má Demeter, zajtra Sabína.

Štefanec v parlamente končí: Politika ma nesklamala

Ivan Štefanec
Ivan Štefanec
Zdroj: SITA
26.06.2014 15:25

BRATISLAVA – Poslanec Národnej rady SR a podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec tento týždeň v slovenskom parlamente končí. Od 1. júla totiž začne vykonávať svoj mandát europoslanca, a preto sa dnes pokúsil o odpočet svojej osemročnej práce člena parlamentu.


"Za osem rokov som podal 48 návrhov zákonov, 34 interpelácií, 147 otázok na premiéra a členov vlády a 1443 pozmeňujúcich návrhov. Som stále jediný poslanec NR SR, ktorý presadil pripomienky k európskej legislatíve," rekapituloval dlhoročný člen Výboru NR SR pre európske záležitosti, ktorý jedno funkčné obdobie viedol a aktuálne je jeho podpredsedom.

Svoj predvolebný sľub, že do Bruselu pôjde raz na bicykli, je pripravený dodržať. "Urobím tak v júli," avizoval nový europoslanec, ktorý si zriadi svoje kancelárie na stretávanie sa s občanmi v Bratislave a Košiciach. "Politika ma nesklamala, snažil som sa pomáhať ľuďom. Nezvyknem ľutovať svoje rozhodnutia, snažím sa brať všetko pozitívne. Prekážky sú výzvou a oplatí sa ich prekonávať," dodal na tlačovej konferencii Štefanec.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články