Kuriózna situácia v KDH: Poslanecký klub už takmer mesiac nemá predsedu | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Kuriózna situácia v KDH: Poslanecký klub už takmer mesiac nemá predsedu

Pavol Hrušovský
Pavol Hrušovský
Zdroj: SITA
06.05.2014 09:33

BRATISLAVA - Poslanecký klub KDH v NR SR nemá už takmer mesiac predsedu. Pavol Hrušovský sa vzdal funkcie po neúspešných prezidentských voľbách 7. apríla. Jeho nástupcu však členovia klubu zatiaľ nezvolili, aj keď predseda hnutia Ján Figeľ vtedy avizoval, že sa tak stane na Rade KDH, ktorá bola 13. apríla.


Poslanecký klub zasadal v pondelok, predsedu však nevolil. Na rokovaní totiž neboli prítomní všetci jeho členovia. „Je dôležité, aby boli pri voľbe prítomní všetci poslanci klubu,“ povedal dnes poslanec hnutia Pavol Abrhan. Podľa neho klub zvolí nového predsedu na schôdzi parlamentu, ktorá sa začne na budúci týždeň. V KDH sa hovorí, že Hrušovského by mal nahradiť Pavol Zajac.

Pavol Hrušovský sa po neúspechu v prezidentských voľbách, keď získal v prvom kole 3,3 percentnú podporu voličov, vzdal funkcie predsedu poslaneckého klubu KDH v parlamente. Pavol Abrhan, ktorý bol politicky zodpovedný za kampaň, rezignoval na funkciu podpredsedu hnutia. V septembri sa však na sneme mieni o funkciu podpredsedu uchádzať opäť.

Šéfka volebného štábu Pavla Hrušovského Mária Hlucháňová sa vzdala funkcie vedúcej komunikačného oddelenia KDH. Tieto rozhodnutia padli 7. apríla na rokovaní Predsedníctva KDH s poslancami NR SR a krajskými predsedami v Častej Papierničke po fiasku v prezidentských voľbách začiatkom apríla. Predsedníctvo zároveň rozhodlo, že v septembri sa bude konať volebný snem hnutia.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články