Zmierniť dopady krízy môže oceliarstvo a automobilový priemysel, tvrdí Fico | Topky.sk

Štvrtok, 24. január 2019. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Zmierniť dopady krízy môže oceliarstvo a automobilový priemysel, tvrdí Fico

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: SITA
09.07.2013 17:43

TRNAVA - Negatívne dopady hospodárskej krízy môže okrem ozdravovania verejných financií zmierniť aj podpora pilierov ekonomiky, akými sú oceliarstvo a výroba automobilov. Po stretnutí s podpredsedami Európskej komisie Antoniom Tajanim, Marošom Šefčovičom a slovenskými podnikateľmi to dnes v Trnave povedal premiér Robert Fico.


,,Musíme urobiť všetko preto, aby piliere ekonomiky prežili a znovu sa rozbehli,“ zdôraznil Fico. Ocenil, že Tajani je aktívny v príprave akčného plánu pre oceľ alebo v pripravovaných opatreniach na podporu výroby automobilov v Európe. Počas svojej návštevy Slovenska si prezrel aj oceliareň v Podbrezovej a automobilku v Trnave. 

Tajani predsedu vlády informoval, že v prípade čerpania eurofondov v rokoch 2014 – 2020 budú mať k ním prístup aj veľké podniky s veľkým počtom zamestnancov na Slovensku, ak ich použijú na výskum a inovácie. Zaviazal sa, že bude dohliadať nad aplikáciou akčných plánov pre oceliarsky aj automobilový priemysel, aby nezostali len na papieri. 

Podpredseda Európskej komisie Antonio Tajani zodpovedá za oceliarsky a automobilový priemysel, ale aj za turizmus. Podľa Maroša Šefčoviča razí politiku, aby sa európsky priemysel vrátil tam, kde patrí, teda k dvadsiatim percentám európskeho HDP. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články