Pondelok4. december 2023, meniny má Barbora, Barbara, zajtra Oto

SaS: Odmieta župné koalície so Smerom a SMK

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA - SaS odmieta župné koalície so Stranou maďarskej komunity a so Smerom, uvádza sa tak vo vyhlásení, ktoré poskytlo tlačové oddelenie strany Sloboda a Solidarita. Akúkoľvek spoluprácu s nimi opozičná strana chápe ako "spreneverenie sa hodnotám, ku ktorým sa hlásia strany súčasnej opozície".

"SMK vnímame ako tradičného spojenca Fideszu a Orbána, ktorého postoj k ľudským a občianskym právam, k ekonomike a susedským vzťahom je v príkrom rozpore s princípmi a hodnotami SaS," píše sa v stanovisku. SaS odmieta, aby sa SMK na popud strán Ľudovej platformy stala súčasťou takzvanej pravicovej koalície pre župné voľby v Bratislavskom samosprávnom kraji.

Typickou ukážkou zrady vlastných postojov je podľa SaS aj takzvaná slovenská koalícia v Nitre, kde si delia župnú korisť pravicové strany spolu so Smerom.

Župné voľby sa aj vďaka tomu stali "kolbišťom bezzásadovej politiky, ktorá sa pokrytecky vydáva za službu občanom". SaS považuje za nemorálne byť akože dôslednou opozíciou voči Smeru v parlamente, ale zároveň koaličným partnerom Smeru v regiónoch.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu