Opozícia neuspela, o eurovale sa bude hlasovať už v júni | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Opozícia neuspela, o eurovale sa bude hlasovať už v júni

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
19.06.2012 14:45

BRATISLAVA - Už vo štvrtok 21. júna bude slovenský parlament rokovať o vytvorení Európskeho mechanizmu pre stabilitu, teda o takzvanom trvalom eurovale. Podpredseda parlamentu Ján Figeľ (KDH) dnes na úvod tretej schôdze parlamentu neuspel s návrhom na vyradenie tohto bodu z programu. Proti vyradeniu bol vládny Smer-SD, ktorý sám disponuje parlamentnou väčšinou, nepodporili ho ani poslanci za SDKÚ-DS.


Naopak, predseda parlamentu Pavol Paška (Smer-SD) na začiatku schôdze presadil, že do programu sa doplní návrh na odvolanie generálnej riaditeľky Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Miloslavy Zemkovej. O odvolávaní by sa tak malo rokovať v stredu 20. júna popoludní.

Predseda klubu OĽaNO Jozef Viskupič žiadal, aby Zemková dostala priestor vystúpiť pred snemovňou, tento návrh plénum podporilo. Uspel aj Viskupičov kolega z klubu Alojz Hlina so žiadosťou, aby minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) predstúpil pred parlament so správou o aktuálnom stave vyšetrovania kauzy Gorila.

Jozefovi Mikloškovi (KDH) sa nepodarilo presadiť, aby parlament prijal uznesenie, ktorým vyjadrí znepokojenie nad situáciou ukrajinskej expremiérky Julie Tymošenkovej a požiada ministra zahraničných vecí o diplomatický dialóg v prospech jej ľudských práv.

Vzhľadom na nedávne úmrtie bývalého poslanca za SDKÚ-DS Milana Gaľu si ho plénum uctilo minútou ticha. Ešte predtým, než sa poslanci dostanú k rokovaniu o legislatívnych návrhoch, predstúpi pred poslancov podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články