°C

Streda, 8. júl 2020. Meniny má Ivan, zajtra Lujza.

Richter zabudol vo svojej rigoróznej práci na citácie!

Ján Richter
Ján Richter
10.05.2012 13:52

BRATISLAVA - Minister práce Ján Richter musí okrem pochybností o svojom bakalárskom diplome vysvetľovať aj nedostatky svojej rigoróznej práce, za ktorú získal titul doktora práv.


Uviedla to vo svojom vysielaní televízia TA3. Richter sa vo svojej rigoróznej práci podľa televízie venoval téme vlastníckeho práva a niekoľkokrát použil citácie z občianskeho zákonníka, ktoré ale v práci ako citácie neoznačil.

"Je potrebné citát primeraným spôsobom oddeliť od ostatného textu, uviesť ho, že je citát a za citátom uviesť zdroj," povedal odborník na záverečné práce Dušan Katuščák. Podľa TA3 Richter viac ako desaťkrát nevyznačil citáty, najčastejšie z Občianskeho zákonníka a ani ich neuviedol v použitej literatúre.

"Nie som si toho vedomý, že by tam neboli bývali citované. Čo je uvedené v rigoróznej práci, za tým si stojím," povedal pre televíziu TA3 minister práce Ján Richter. Podľa Katuščáka Richterova práca nie je plagiátom, na to by musela byť celá okopírovaná, no s hodnotením práce nesúhlasí. "Pokiaľ by som na to prišiel, určite by to nebolo A, bolo by to niekde medzi D a E," povedal Katuščák pre TA3.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články