Pondelok, 20. september 2021. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Bratislavská Petržalka vyčíslila škody po povodniach: 15 tisíc!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Tip čitateľa
10.07.2013 14:15

BRATISLAVA – Škody po júnových povodniach vyčíslila bratislavská Petržalka na 15.000 eur.


Najväčšiu časť tejto sumy tvoria náklady spojené s likvidáciou škôd a opravou detského ihriska na Tyršovom nábreží, informovala Michaela Platznerová z kancelárie petržalského starostu.

"Niektoré práce týkajúce sa odstraňovania následkov po povodniach na Tyršovom nábreží nebolo možné vykonať pomocou ťažkej techniky, ale ručne," vysvetlila Platznerová. Išlo napríklad o odstránenie znečisteného štrkového podložia pod všetkými hracími prvkami, znečisteného piesku z pieskoviska aj odpadu naplaveného a zachyteného v hracích prvkoch a poraste. "Následne certifikovaná firma skontrolovala bezpečnosť všetkých hracích prvkov a vykonala ďalšie potrebné kroky, aby deti mohli toto ihrisko opäť plnohodnotne využívať," dodala Platznerová.

Ďalšou položkou sú podľa jej slov náklady a škody spôsobené petržalským hasičom, ktorí pomáhali v najviac zasiahnutých lokalitách. "Poškodené boli predovšetkým zariadenia technického charakteru – škody vznikli na vozidlách a záchranárskej technike," priblížila Platznerová.

Do vyčíslenej sumy sú zahrnuté aj personálne náklady a mzdové refundácie pracovníkov, ktorí počas povodní monitorovali situáciu a podieľali sa na koordinačných a záchranných prácach. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články