Utorok, 22. jún 2021. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Policajný zásah u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku: Kontrola zbraní, samopal v trezore

Dobroslav Trnka
Dobroslav Trnka
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
18.10.2019 22:15

BRATISLAVA - U bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku zasahovala polícia. Podľa informácií TV JOJ mu kontrolovali jeho zbrane. Medzi nimi aj samopal, ktorý mal podľa zdroja televízie odložený v trezore na prokuratúre. Informácie JOJ potvrdila polícia, ale aj samotný Trnka.


Trnka o nahrávke s Kočnerom: Spochybnil pravosť aj obsah, všetko sa vraj dá sfalšovať

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka mal všetky zbrane v legálnej držbe. Polícia potvrdila, že mu ich skontrolovala. O Dobroslavovi Trnkovi je známe, že je vášnivým strelcom. Je majiteľom štyroch legálnych strelných zbraní.

Podľa informácií JOJ ich po zverejnení nahrávky údajného rozhovoru Mariana Kočnera s Trnkom, chceli vidieť policajti. Trnka ale tvrdí, že on ich chcel dať na políciu sám a dobrovoľne. „Keďže som chorý, došli skontrolovať držbu a uskladnenie. A všetky zbrane som odovzdal," uviedol pre TV JOJ Trnka.

Policajný zásah u bývalého
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Problémom však podľa televízie bolo, že všetky neboli uskladnené tak, ako majú byť. Jednu zo zbraní si odložil v trezore. Priamo na prokuratúre, kde momentálne pracuje.

Bývalý generálny prokurátor potvrdil, že ide o samopal upravený na športovú streľbu. Podľa zákona má byť takýto typ zbrane uložený v trezore len na strelnici. Polícia preto po preverení vyhodnotila tento stav ako priestupok na úseku zbraní a streliva.

Policajný zásah u bývalého
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Trnka argumentoval, že zbraň chcel na druhý deň odovzdať. Tiež vyjadril svoju obavu z toho, že by mu mohol niekto zbrane vziať a zneužiť ich. Tvrdí tiež, že všetky zbrane chcel dať polícii dobrovoľne a sám.


Galéria

Dobroslav Trnka

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA, TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články