Rozsudok v škandalóznom Nástenkovom tendri Harabin nepovie! Odobrali mu veľké kauzy | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Rozsudok v škandalóznom Nástenkovom tendri Harabin nepovie! Odobrali mu veľké kauzy

Štefan Harabin
Štefan Harabin, Zdroj: SITA
24.10.2017 16:00

BRATISLAVA - V kauze nástenkového tendra nebude v odvolaní rozhodovať senát Najvyššieho súdu (NS) SR, v ktorom je Štefan Harabin. Sudcovská rada Najvyššieho súdu mu ešte v auguste pozastavila prideľovanie nových vecí. Informuje o tom na svojej webovej stránke Denník N, ktorý sa odvoláva na rozhodnutie rady zverejnené na stránke súdu.


Ako pre Denník N povedal hovorca Najvyššieho súdu Boris Urbančík, k opatreniu došlo "pre veľké množstvo nevybavených vecí oproti iným senátom, a teda aktuálnu vysokú zaťaženosť". Nedá sa podľa neho povedať, ako dlho bude pozastavenie trvať a či bude pokračovať, aj keď na súd príde odvolanie v kauze nástenkového tendra. "Iný senát pozastavený nápad nemá," dodal Urbančík.

Podľa denníka môžu prípad na NS dostať štyri senáty, pričom bude rozhodovať elektronická podateľňa. Aktuálny rozvrh práce zmenený Švecovou tak, že senát, v ktorom je Harabin, dočasne nedostáva žiadne nové kauzy, platí do konca roka. Vtedy by už odvolanie v celej kauze mohlo byť na súde. 

Harabin pre Denník N o opatrení predsedníčky povedal, že mu je to jedno. "Veď keď to nebudem pojednávať, tak to nebudem pojednávať. Ktorý sudca sa dožaduje toho, že by mal okrem iného spisu aj spis s 26.000 stranami?" Harabin sa domnieva, že vzniknutá situácia súvisí s prípadom, v ktorom jeho senát už dvakrát zrušil doživotie pre Róberta Lališa, prezývaného Kýbel. Vyjadril presvedčenie, že po kauze Kýbel bude jeho senát dostávať aj nové prípady. Harabin zároveň pripustil, že jeho senát má veľa starých spisov, "zdedených" po sudcovi Emilovi Bdžochovi. Ten prestal súdiť v marci 2015 a prezident Andrej Kiska ho odvolal z funkcie v júni 2016.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články