°C

Štvrtok, 2. apríl 2020. Meniny má Zita, zajtra Richard.

Polícia sa opäť činila: VIDEO Podgurážený taxikár i vodič so zákazom šoférovať do roku 2100

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
23.02.2020 14:10

BRATISLAVA - Polícia zabránila cez víkend v jazde podguráženému taxikárovi a vodičovi s 80-ročným zákazom viesť vozidlá. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff, v prvom prípade vzniesol poverený policajt obvinenie voči 23-ročnému Lukášovi B. z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.


V druhom prípade čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 65-ročný Jozef M. z okresu Malacky. „Hliadka bratislavských PMJčkárov spozorovala na Saratovskej ulici vozidlo Škoda Octavia, ktoré išlo zjavne neprimeranou rýchlosťou a vodič javil známky požitia alkoholu. Vykonanou dychovou skúškou mu bola nameraná hodnota 1,76 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 3,67 promile. Vodič bol eskortovaný na policajné oddelenie," priblížil Szeiff.

V druhom prípade zastavili policajti v Plaveckom Štvrtku vodiča vozidla Škoda Fabia. „Vodič bol podrobený dychovej skúške, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom. Nameraná hodnota bola 1,22 mg/l alkoholu, čo predstavuje 2,54 promile. Zároveň bolo lustráciou zistené, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlá do roku 2100. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia," dodal Szeiff. Opätovne preto apeloval na vodičov motorových, ale aj nemotorových vozidiel, že alkohol za žiadnych okolností za volant nepatrí.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
VIDEO: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články