°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

FOTO Smrteľná zrážka v Trnave: Kolobežkár narazil do chodkyne, nehodu neprežil

Zdroj: KR PZ v Trnave
06.12.2019 13:45

TRNAVA - V Trnave prišiel o život 43-ročný kolobežkár na elektrickej kolobežke. Ako informovala trnavská krajská polícia, kolobežkár išiel v stredu večer po ceste smerom od nákupného centra na Ulicu J. Bottu.


Vodič idúci pred ním dával na priechode pre chodcov prednosť 71-ročnej chodkyni. Žena bola asi v tretine priechodu, keď do nej spoza dodávky narazila kolobežka. Staršia pani spadla a vodič kolobežky zostal ležať bez pohybu na zemi. Obaja s ťažkými zraneniami skončili v nemocnici, kolobežkár však na druhý deň po nehode zomrel. Okolnosti nehody polícia vyšetruje.

FOTO Smrteľná zrážka v
Zdroj: KR PZ v Trnave

V súvislosti s novelou zákona o cestnej premávke je osoba na kolobežke nemotorovým účastníkom cestnej premávky. Deti do 15 rokov elektrickú kolobežku na ceste používať nemôžu. Každý kolobežkár si musí pri jazde uvedomiť, že pre neho platia rovnaké povinnosti ako pre vodičov.

FOTO Smrteľná zrážka v
Zdroj: KR PZ v Trnave

Rovnako ako bicykel tak aj elektrická kolobežka musí mať predpísanú povinnú výbavu. Ak kolobežkár použije na prejazd chodník alebo cestičku pre cyklistov, rýchlosť jazdy na chodníku nesmie prekročiť rýchlosť chôdze a na cyklochodníku nesmie jazdou ohroziť ani obmedziť cyklistov. Ako upozornila polícia, kolobežkári síce dostali zelenú na cesty, avšak treba pamätať, že aj pri menšej kolízii sú v ohrození života.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články