Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Slovákom vyvolávajú podozrivé čísla zo zahraničia: FOTO Polícia varuje, za nijakých okolností ich nedvíhajte

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Thinkcstock, FB/Polícia SR
03.12.2019 23:00

BRATISLAVA – Slovákov znova ohrozujú zahraničné čísla, hlavne z Gruzínska. Upozornila na to štátna polícia, ktorá v priebehu včerajšieho a dnešného dňa prijala viacero oznámení od občanov. Predstavitelia zákona ľudí vyzývajú, aby hovory z neznámych zahraničných čísiel ignorovali, pretože ide o sieť podvodníkov.


Políciu počas pondelka a utorka kontaktovalo viacero osôb s tým, že im volajú podozrivé čísla zo zahraničia, najmä z Gruzínska. „Naše rady sú vždy rovnaké: nikdy takéto čísla nedvíhajte, nikdy im nevolajte naspäť. Ak vám v zahraničí žije rodina, tak jej čísla určite máte uložené. Ak sa s vami bude chcieť niekto spojiť zo zahraničia (známy, vzdialená rodina), tak by vám poslal esemesku, ak nebudete dvíhať,“ uviedli muži zákona. Tí na svojej sociálnej sieti zverejnili aj snímky obrazoviek so zmeškanými hovormi z Gruzínska.

Slovákom volá neznáme číslo
Zdroj: FB/Polícia SR

Podľa polície ide o sieť premyslených, zahraničných podvodníkov, ktorí sú takmer nepostihnuteľní. „V prípade podvodných čísiel hrozí, že sa vám navýši faktúra za telefonovanie o vysokú sumu,“ varovali policajti.

Slovákom volá neznáme číslo
Zdroj: FB/Polícia SR

Preto hovory z podozrivých čísiel zo zahraničia ignorujte. Skoro už každý telefón umožňuje blokáciu čísel, preto tak učiňte. Zároveň o týchto číslach upovedomte svojho operátora. Ak ani to nepomôže a budú vás čísla neustále otravovať, choďte na políciu.


Galéria

Ilustračné foto Slovákom volá neznáme číslo Slovákom volá neznáme číslo Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články