Záhadné zmiznutie Michala (20) v centre Bratislavy: Po rannom behu sa po ňom zľahla zem | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Záhadné zmiznutie Michala (20) v centre Bratislavy: Po rannom behu sa po ňom zľahla zem

Polícia pátra po Michalovi Stachovi (20).
Polícia pátra po Michalovi Stachovi (20).
Zdroj: Facebook-Pohotovostný pátrací tím
22.11.2019 14:20

BRATISLAVA - V stredu okolo siedmej hodiny ráno zmizol v centre Bratislavy 20-ročný Michal Stach. Odvtedy po ňom pátra polícia aj jeho známi, no márne. Mladík neprišiel ani na dohodnuté stretnutie. Pomôcť preto môžete aj vy. V prípade, že ste ho videli, obráťte sa na políciu.


Michal nie je dostupný na mobilnom telefóne, ktorý mal v čase zmiznutia pri sebe, nemá so sebou peňaženku a predpokladá sa, že tým pádom ani doklady. 

Polícia pátra po Michalovi
Zdroj: Facebook-Pohotovostný pátrací tím

Naposledy sa mal pohybovať na Rybnom námestí v centre mesta neďaleko Dunaja. V tom čase mal sa sebe oblečenú tmavomodrú alebo čiernu bundu, tmavé tepláky a tenisky.

Skoro ráno, ešte za tmy, bol totiž behať so spolužiakmi. V blízkosti Dómu sv. Martina však za skupinkou nestíhal a šiel preto pomalšie. Potom ho už nevideli."Odvtedy nebol ani u seba na internátnej izbe, ani v škole a ani na dohodnutom stretnutí," uvádza na sociálnej sieti Pohotovostný pátrací tím.

Michala naposledy videli v
Zdroj: Reprofoto:googlemaps

Michal Stach je približne 180 centimetrov vysoký, normálnej postavy. V hlavnom meste je relatívne nový. Býva na internáte Svoradov, ktorého okolie však pozná. "Ak by sa stratil, opýtal by sa na cestu," tvrdia jeho blízki. 

Nezvestný Michal Stach
Zdroj: Facebook-Kristína Hlinová

Pátrajú po ňom aj spolužiaci

Vo štvrtok popoludní sa uskutočnila pátracia akcia v oblasti, kde Michala videli naposledy. Postupne prehľadávali aj širšie okolie.

"Prezreli sme okolie hradu, most SNP, teraz prechádzame mŕtve rameno Dunaja, kde sme stretli aj pár študentov z Michalovej školy, ktorí ho tiež intenzívne hľadajú. V priebehu zajtrajšieho dňa pokračujeme," opísal Pohotovostný pátrací tím.

Pátranie po nezvestnom Michalovi
Zdroj: Facebook-Pohotovostný pátrací tím

Mladého Prešovčana na stránke Kolégia Antona Neuwirtha opisujú ako chodiacu encyklopédiu. "Je to talentovaný básnik oddaný túžbe a snahe dosiahnuť to, čo sám nazýva “plnosť bytia”," uvádzajú. 

Každá informácia môže pomôcť k vypátraniu mladého muža. V prípade, že ste ho videli, obráťte sa na políciu.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články