Mladík mal naponáhlo do banky, policajti mu to dali vyžrať: FOTO Hrozné, čo spravil ďalší vodič | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Mladík mal naponáhlo do banky, policajti mu to dali vyžrať: FOTO Hrozné, čo spravil ďalší vodič

Dopravná akcia v okrese Považská Bystrica.
Dopravná akcia v okrese Považská Bystrica.
Zdroj: FB/Polícia SR - Trenčiansky kraj
29.10.2019 21:00

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Trenčianski policajti vykonávali v uplynulých dňoch v Považskej Bystrici akciu zameranú na kontrolu dodržiavania najvyššej dovolenej rýchlosti. Dopadlo to tak, že mladík, ktorý si cestu v meste pomýlil s pretekárskym okruhom, dostal tučnú pokutu. A vodič, ktorý to prehnal s alkoholom, čelí obvineniu.


Policajti v Považskobystrickom okrese stačili len štyri hodiny na to, aby odhalili až 46 priestupkov. „Z toho počtu 45 bolo vybavených v blokovom konaní na sumu 1950 eur. Jeden priestupok bol vyriešený napomenutím. Okrem toho policajti zistili u 2 vodičov požitie alkoholických nápojov nad jedno promile - trestný čin, za čo boli vodičom zadržané vodičské preukazy. Policajti počas akcie uložili 3 blokové pokuty na sumu 50 eur za organizáciu pracovného času,“ priblížili predstavitelia zákona.

Miroslav skončil v cele, po vytriezvení ho obvinili

Policajti hneď na začiatku dopravnej akcie chytili opitého vodiča, ktorý nafúkal nad jedno promile. Šlo o 48-ročného Miroslava z Nemšovej, ktorý na ceste I/49 v Púchove viedol vozidlo Peugeot Partner. „Policajti (vodičovi) pri dychovej skúške namerali 0,88 mg/l, čo predstavuje 1,83 promile alkoholu,“ uviedli zástupcovia zákona. Tí šoféra v zmysle zákona zatkli. „Po vytriezvení ho neminulo obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky,“ dodali.

Dopravná akcia v okrese
Zdroj: FB/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Mladík sa naháňal do banky, nakoniec ho to stálo stovky eur

Vodič (26) z okresu Považská Bystrica mal ťažšiu nohu na plyne. Na Okružnej ulici v Považskej Bystrici, kde je povolená rýchlosť jazdy 50 km/h, jazdil rýchlosťou 93 km/h, čím prekročil povolenú rýchlosť v obci o 43 km/h. „Vodič policajtom uviedol, že sa ponáhľa do banky. Toto ponáhľanie ho stálo 350 eur,“ doplnili policajti.

Dopravná akcia v okrese
Zdroj: FB/Polícia SR - Trenčiansky kraj


Galéria

Dopravná akcia v okrese Dopravná akcia v okrese Dopravná akcia v okrese

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články