Pálili vyše 200 kilometrov za hodinu, prešovskí policajti ich nezastavili: FOTO Nepríjemné prekvapenie v schránke | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Pálili vyše 200 kilometrov za hodinu, prešovskí policajti ich nezastavili: FOTO Nepríjemné prekvapenie v schránke

Polícia od 1. októbra 2019 vo zvýšenej miere využíva inštitút objektívnej zodpovednosti.
Polícia od 1. októbra 2019 vo zvýšenej miere využíva inštitút objektívnej zodpovednosti.
Zdroj: FB/Polícia SR - Prešovský kraj
22.10.2019 19:00

PREŠOV – Vodiči, ak porušíte predpisy a nezastavia vás policajti, neznamená to, že zákon vás nedobehne. Pokuta vám totiž môže pristáť priamo v poštovej schránke, lebo polícia od začiatku októbra viac využíva objektívnu zodpovednosť.


Diaľniční policajti v Prešove v rámci objektívnej zodpovednosti zadokumentovali rýchlosť vozidiel, ktorou približne jazdia vodiči „safety car“ na pretekoch F1. Namerané boli rýchlosti 234 a 222 km/h.

Polícia od 1. októbra
Zdroj: FB/Polícia SR - Prešovský kraj

Polícia od 1. októbra
Zdroj: FB/Polícia SR - Prešovský kraj

Ako už polícia avizovala, v záujme ochrany života a zdravia účastníkov cestnej premávky, v kontrolách nepoľaví. „Opätovne vám teda dávame na vedomie, že od 1. októbra 2019 polícia vo zvýšenej miere využíva inštitút objektívnej zodpovednosti. To znamená, že v prípade nedodržania dopravných predpisov, vám môže prísť pokuta priamo domov poštou bez toho, aby vás na ceste zastavili policajti,“ zdôraznili zástupcovia zákona. Tí tiež šoférom pripomenuli striktné dodržiavanie všetkých dopravných predpisov, aby sa predišlo nešťastiam na cestách. „Čo nevidieť, sú tu Vianoce, a všetci si chcú sadnúť za jeden stôl živí a zdraví,“ dodali policajti.


Galéria

Polícia od 1. októbra Polícia od 1. októbra Polícia od 1. októbra

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články