Akcia HYENA: Zbrane aj vydieranie, zadržaných exsiskárov pustili na slobodu | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Akcia HYENA: Zbrane aj vydieranie, zadržaných exsiskárov pustili na slobodu

Akcia Hyena: Polícia zadržala deväť osôb, vrátane Forischa.
Akcia Hyena: Polícia zadržala deväť osôb, vrátane Forischa.
Zdroj: Facebook/Polícia, reddit
18.10.2019 17:59

BRATISLAVA – Dozorový prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava nariadil prepustiť na slobodu všetkých zadržaných obvinených v rámci policajnej akcie Hyena. Urobil tak po preštudovaní spisového materiálu. Informoval o tom prokurátor a hovorca KP Oliver Janíček. Medzi zadržanými boli aj traja exsiskári.


NAKA prezradila detaily akcie HYENA! Prvé obvinenia proti bande exsiskárov, zbrane, drogy a vydieranie

"Dnešného dňa vyšetrovateľ predložil prokurátorovi KP Bratislava vyšetrovací spis spolu s podnetom na podanie návrhu na vzatie do väzby troch obvinených, voči ktorým je na KP Bratislava vedené trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vydierania v štádiu pokusu. V danom prípade sa jedná o inú trestnú vec, ako bola medializovaná trestná vec obvinených, ktorá bola realizovaná pod krycím názvom Hyena. Dozorový prokurátor KP Bratislava po preštudovaní spisového materiálu nariadil prepustenie všetkých zadržaných obvinených na slobodu podľa paragrafu 87 odseku 1 Trestného poriadku," spresnil Janíček.

Polícia pôvodne obvinila troch bývalých príslušníkov Slovenskej informačnej služby (SIS) Pavla Forischa, Jána Feranca a Stanislava Žiarana. Pavol Forisch je okrem vydierania obvinený aj z drogovej trestnej činnosti, Stanislav Žiaran je obvinený za nedovolené ozbrojovanie a vydieranie a Ján Feranc za vydieranie. Všetkých zadržala polícia v utorok (15. 10.) v rámci akcie Hyena.

"Zaistili sme strelné zbrane, strelivo a väčšie množstvo drog. Vyšetrovateľ obvinil z drogovej trestnej činnosti štyri osoby, z vydierania tri osoby a jednu osobu z nedovoleného ozbrojovania. Vyšetrovateľ piatich zo zadržania prepustil, na štyroch podá podnet na väzbu," priblížila na margo akcie polícia. Medzi obvinenými boli aj spomínaní bývalí príslušníci SIS.


Galéria

Akcia Hyena: Polícia zadržala

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články